ساعت: ۰۹:۰۱ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۷/۰۲/۲۹ شناسه خبر: 36327

دادستان مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: روزه خوارانی در ملاء عام منتظر برخورد قاطع و بدون ملاحضه دستگاه قضایی باشند.

دادستان مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: روزه خوارانی در ملاء عام منتظر برخورد قاطع و بدون ملاحضه دستگاه قضایی باشند.

 آوای جنوب
یاسوج|روزه‌خواران در کهگیلویه و بویراحمد منتظر برخورد قاطع دستگاه قضایی باشند

مهرداد کرمی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در یاسوج اظهار داشت: با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام شده برخورد جدی و قاطع با روزه‌خواران در ملاء‌عام در دستور کار دستگاه قضایی بوده و در این زمینه با کسی تعارف نداریم.

وی خواستار برخورد جدی و هوشیاری ماموران نیروی انتظامی در این زمینه شد و افزود: پلیس با شناسایی و تشکیل پرونده برای افرادی که در ملاءعام تظاهر به روزه خواری می‌کنند، آنان را به دستگاه قضایی معرفی کند.

کرمی ابراز کرد: تمام صنوف بویژه رستوران‌ها، کافه تریاها، ساندویچی‌ها و مراکز عرضه مواد خوراکی ملزم به رعایت معیارها و دستورات شرعی و قانونی و همچنین موارد ابلاغی از سوی نیروی انتظامی بوده و در غیر این صورت با متخلفان برابر قانون برخورد قاطع می‌شود.

دادستان مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه تظاهر به روزه خواری در ملأ عام شرعاً حرام و جرم محسوب می‌شود، ادامه داد: افرادی که بنا به دلایلی قادر به ادای فریضه روزه نبوده به لحاظ حفظ شعائر دینی و رعایت حرمت این ماه پربرکت و همچنین احترام به افراد روزه دار از تظاهر به روزه خواری در ملأ عام به‌طور جد خودداری کنند.

کرمی بیان کرد: مردم می‌توانند در صورت مشاهده و بروز جرم مراتب را به مراجع قضایی، دادستان عمومی و انقلاب و یا سایر نهادهای امنیتی و ذی‌ربط اطلاع دهند.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده