ساعت: ۰۷:۵۹ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۷/۰۱/۲۷ شناسه خبر: 35975

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به وجود مشکل کم آبی گفت: شست‌وشوی خودروهای دستگاه‌های اجرایی استان با آب شرب ممنوع است.

آوای جنوب

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به وجود مشکل کم آبی گفت: شست‌وشوی خودروهای دستگاه‌های اجرایی استان با آب شرب ممنوع است.

یاسوج|شست‌وشوی خودروهای اداری با آب شرب در کهگیلویه و بویراحمد ممنوع شد

علی محمد احمدی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در یاسوج اظهار داشت: برخی مواقع در حیاط دستگاه‌های مختلف اجرایی نسبت به شست‌وشوی خودروهای اداری و حتی شخصی اقدام می‌شود در حالی که با وجود بحران کم آبی این موضوع نگران کننده است.

وی با اشاره به اوج مصرف و هدرروی آب در دستگاه‌های اجرای در هنگام ظهر بیان کرد: شست‌وشوی خودروهای اداری در حیاط اداره با آب شرب ممنوع بوده و انتظار می‌رود در این زمینه مدیران دستگاه‌های اجرایی حساسیت لازم را داشته باشند.

نماینده عالی دولت در استان کهگیلویه و بویراحمد خواستار مشارکت مردم برای مدیریت مصرف بهینه و صحیح آب شرب با وجود کاهش بارندگی‌های چند سال اخیر و بحران کم آبی شد و افزود: هر متر مکعب آب برای دولت ۱۲۰۰ تومان هزینه دارد ولی در مجموه مردم تنها ۳۸۰ تومان پرداخت می‌کنند.

احمدی با اشاره به ضرورت جداسازی آب شرب برای آبیاری فضای سبز و سایر مصارف، ابراز کرد: مردم با صرفه‌جویی در مصرف آب برای مقابله با کم آبی و خشکسالی‌ها وارد عمل شوند زیرا در غیر این صورت روزهای سختی را در پیش‌رو داریم.

وی بیان کرد: موضوع کم‌آبی هنوز چالش نشده اما رصد سامانه‌ها نشان می‌دهد سال به سال اوضع بدتر شده و باید برای مدیرت این وضعیت تدبیری کرده و اجازه نداد شاهد هدررو‌ی آب به دلایل واهی باشیم.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده