ساعت: ۰۸:۲۲ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۷/۰۱/۱۸ شناسه خبر: 35847

در هر حال سالی نزدیک به ۵۰۰میلیارد تومان حق جلسات به اعضای شورای شهرهای کوچک و بزرگ بدون دیگر هزینه ها پرداخت میشود که در ۴سال مبلغی حدود ۲هزار میلیارد تومان بدون هزینه های اب و برق و تلفن و گاز و بنزین و…. می شود.

آوای جنوب

 کریم افتخاری در یادداشتی نوشت : آیا می دانید که  هر یک از اعضای شورای شهر جهت برگزاری جلسات در هر  ماه حداقل ۲میلیون تومان حقوق می گیرند و حداکثر ۷میلیون تومان… ؟!

آیا قانون شوراها درخصوص پرداختها نیاز به باز بینی ندارد ؟!

آیا می دانید ۵درصد از عوارض شهرداری ها به شورای همان  شهر داده می شود ؟!

آیا دادن حقوق جهت برگزاری جلسات به اعضای کارمند شورا خلاف نیست ؟!

آیا می دانید ایران دارای بیش از ۱۴۰۰شهر کوچک و بزرگ است که متوسط پرداخت حق جلسات به اعضای ۵تا ۲۱نفره شورا چقدر می شود ؟

مثلا اعضای شورای شهری مثل تهران که ۲۱نفرند  در هر ماه  ۱۵۴میلیون تومان حقوق بدون مزایا دریافت می کنند و ماموریت و ….هم جداست، یعنی در هر سال حق جلسات شورای شهر تهران نزدیک ۲میلیارد تومان می شود؟!

ایا می دانید اگر بقیه شهر ها و مراکز استانها و شهرستانها و بخشها را اضافه نماییم  در طول یک سال چه رقم سرسام آوری می شود؟!

آیا می دانید  استخدام های بدون ضابطه در شهرداریها چه هزینه هایی بر دوش دولت ها گذاشته است ؟!

چرا سازمان باررسی در خصوص استخدام ها در شهرداریها وارد عمل نمی شود ؟

متاسفانه در برخی شهرها برخی شهرداران در اواخر خدمت که می دانند عزل می شوند با چندین نیرو قرارداد می بندند و شهردار بعد هم جرات اخراج آنها را ندارد؟!

به نظر می رسد در بحث شهرداری ها نظارت چندانی صورت نمی گیرد و شوراها هم  خودشان بحث جدایی دارند، وقتی شهردار را شورا انتخاب می کند بقیه ماجرا را تا اخر بخوانید.

در هر حال سالی نزدیک به ۵۰۰میلیارد تومان حق جلسات به اعضای شورای شهرهای کوچک و بزرگ بدون دیگر هزینه ها پرداخت  میشود که در ۴سال  مبلغی حدود ۲هزار میلیارد تومان بدون هزینه های اب و برق و تلفن و گاز و بنزین و…. می شود.

چرا و چرا ؟!

ببینید این فقط یک موضوع ؟!

چرا نمایندگان در خصوص این مصوبه  به فکر هزینه هایی که شوراها برکشور و بیت المال تحمیل می کنند نیستند ؟!

آیا می دانید با عدم  پرداخت حق جلسات می توان دهها هزار شغل مستقیم ایجاد کرد ؟!

لینک کوتاه:
نظرات
  1. شهروند گفت:

    درود بر شرفت
    شوراها به هدف اصلی و پیشبینی شده نرسیده و نخواهد رسید، شورا که به منظور مدنیت و برای مدیریت توانمند شهری بوجود امده در کلان شهر ها سیاسی شده و در شهرهای کوچک قبیله ای
    در هیچ جای ایران شورا نهادی مدنی و برای مدیریت شهری نیست پس اگر درپایان این دوره شورا این نهاد سیاسب،قبیله ای موقتا در سراسر کشور تعطیل شود به نفع کشور میباشد
    به غیر از حقوقهای سنگین، رانت خواری و انواع بی قانونی ها پخصوصا استخدامهای بی رویه و جابجایی پرسنل در شهرداری جهت جمع اوری رای در دور بعد را از قلم نیندازید