ساعت: ۱۵:۳۵ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۶/۱۲/۲۳ شناسه خبر: 35662

با حضور مشاور عالی کل سپاه پاسداران و مسوولان شهرستانی یادواره ۳۶۰ شهید و ۶ شهید گمنام در گچساران برگزار شد.

آوای جنوب
با حضور مشاور عالی کل سپاه پاسداران و مسوولان شهرستانی یادواره ۳۶۰ شهید و ۶ شهید گمنام در گچساران برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از گچساران،  ظهر امروز بزرگداشت یاد و خاطره ۳۶۰ شهید گلگون کفن و۶ شهید گمنام  همراه با گرامیداشت یاد و خاطره پدر معنوی شهدای این شهرستان مرحوم حجت الاسلام متقی کاشانی   با حضور مشاور عالی کل سپاه پاسداران کشور، نماینده مردم گچساران و باشت ، امام جمعه، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان و مسوولان شهرستانی و خانواده‌های شهدا در حسینیه ثارالله بسیج گچساران  برگزار شد.

مشاور عالی کل سپاه پاسداران کشور :
راز موفقیت ما تبعیت از رهبری است/ یک هزار حمله به کشور ایران شده اما دشمنان ناکام مانده‌اند
مشاور عالی کل سپاه پاسداران کشور گفت: راز موفقیت ما تبعیت از رهبری است.

ظهر امروز یادواره ۳۶۰ شهید گلگون کفن و ۶ شهید گمنام گچساران با حضور مسوولان شهرستانی در حسینیه ثاراله بسیج برگزار شد.

 در این مراسم سردار خسرو عروج با بیان اینکه خداوند حضرت جبرائیل را صدا  زد، اظهار کرد: حضرت جبرائیل در این باره می‌گوید صدا زدن خداوند با دیگر صدا زدن‌ها تفاوت دارد.

عروج  با بیان اینکه  در حال حاضر دنیا متحیر است، عنوان کرد: بیش از یک هزار حمله به کشور ایران شده اما دشمنان ناکام مانده‌اند.

 مشاور عالی کل سپاه پاسداران کشوربا اشاره به سخنان رئیس جمهور آمریکا گفت:  ما با جماعتی در عالم روبرو هستیم که عقیده انفرادی دارند نسبت به این دنیا و آن دنیا و بعد این امر اختیار است.

 عروج  با اشاره به فرمایشات امام راحل عنوان کرد: وحدت بین مسلمان را چه کسی ایجاده می‌کند همان نگاه و عقیده‌ای است که انسان‌ها به دنیا آخرت دارند.

 وی ادامه داد: امام راحلمان فرموده‌اند عقیده آنها به زندگی پس از مرگ هزار برابر زندگی در این دنیا است.

 عروج در ادامه با اشاره به دیگر فرمایشات  معمار کبیر انقلاب گفت:  این انقلاب با قائم به خون بودن خود در ادامه راه اهل ‏بیت(س) و امام حسین(ع) قرار گرفته  و همواره با تاسی از مکتب اسلام گام برداشته است‎.

وی در ادامه با اشاره به دیگر فرمایشات امام راحلمان  و با اشاره به ویژگی رزمندگان عنوان کرد: در میادین جنگ سه ویژگی رزمندگان این میدان ‏نبرد همت، مردانگی دینی، در جنگ ظاهری، از خود گذشتگی و راستگویی در زندگی ‏جهادی این  رزمندگان برای رسیدن آنان به سر منزل مقصود جاری بود‎.

 مشاور عالی کل سپاه پاسداران کشور در ادامه با اشاره وصیت نامه شهدا بیان کرد: از ۲۴۰ هزار شهید تعداد ۱۸۰هزار شهید دارای وصیت نامه هستند که در این وصیت‌نامه‌ها آمده است که امام از آنها رضایت دارد یا که خیر.

 عروج  ابراز کرد: این یک شعوری بالاتر از شعور انسانی است که شهیدان ما داشته‌اند و  دشمنان بیش از یک هزار بار به ایران حمله می‌کنند اما به نتیجه‌ای نمی‌رسند.

 وی  در ادامه با اشاره به دیدار امام راحلمان با رزمندگان آن دوران گفت: در آن جا امام فرمودند ای رزمندگان رمز پیروزی شما در کجا است که امام می‌فرماید رمز پیروزی شما در آن جایی است که به همدیگر رحم می‌کنید.

 مشاور عالی کل سپاه پاسداران کشور افزود: ما با داشتن دین و اعتقاد شجاعت و دلیری در برابر دشمنان صد برابر است.

 عروج  در ادامه با اشاره به محاصره خرمشهر در آن زمان عنوان کرد: فرمانده‌ای در آن زمان که خرمشهر در حال سقوط بود گریه می‌کرد و اشک چشم خود را به زمین می‌زد و می‌گفت ما برمی‌گردیم به اینجا و نتیجه آن هم شد که نگذاشتند یک ذره از خاک میهن اسلامی به دشمنان داده شود.

 وی با بیان اینکه شهدا معصوم هستند، اذعان کرد: این صداقت و داشتن ایمان قوی و شجاعت شهدا موجب شده که به آنان معصومین نسبی بگویند.

 مشاور عالی کل سپاه پاسداران کشور در  ادامه با بیان اینکه هم اکنون پیمان نامه‌هایی در حال امضا است که همه اینها جهانی هستند افزود: یک سوم اخبار جهان را اگر گوش فرا دهیم همه مربوط به ایران است و هفته‌ای یک الی دوبار موضوع آنها در مورد انقلاب و پیروزی انقلاب اسلامی است.

 وی با اشاره به برگزاری یادواره شهدا اذعان کرد: ما هر چه از این یادواره‌ها برگزار کنیم دستاورد بهتری برای جامعه خواهد داشت.

 عروج افزود: رمز پیروزی انقلاب اسلامی در خدمتگذاری است و هر چقدر بتوانیم به مردم کشور خدمت کنیم، بدرفتاری  خداوند با ما کمتر است.

مشاورعالی سپاه پاسداران کشوراظهار کرد: این شعور الهی که متکی و متصل به خداوند است که همه خداوند محور هستند حتی آنهایی که سست عنصر هستند که اینان اگر در جایی گرفتار شوند یک یا خدا می‌گویند.

 وی اذعان کرد: اگر مسوولان نظامی، سیاسی و اقتصادی کشور  به این دستاوردهای انقلاب ما به دست آوردند که همه از صداقت، درستکاری، مردانگی و شجاعت رزمندگان  است، عمل کنند تمام مردم دنیا به حرف ما گوش خواهند داد.

عروج ادامه داد: و اما اگر اینها نباشد تمام دنیا با تمام ابزار خود با ایران اسلامی در حال نبرد  و درگیری است ما هم از راهی می‌توانیم استفاده کنیم که عوامل ظاهره و غیره به ما کمک و امداد برسانند که امداد غیبی دست خداوند است.

 مشاور عالی کل سپاه پاسداران کشور خاطرنشان کرد: هر چه قدر ما با خداوند خوش رفتاری کنیم در این عالم موفق هستیم و در راس تمام این امور تبعیت از رهبری است.

گزارش تصویری از سمیرا نصاری

انتهای پیام/

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده