ساعت: ۱۶:۰۱ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۶/۱۲/۱۳ شناسه خبر: 35462

امام جمعه تبریز در اعتراض به نوع پوشش بانوان مراسم تجلیل از فعالان اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی آذربایجان شرقی را ترک کرد.

آوای جنوب

آل هاشم

امام جمعه تبریز در اعتراض به نوع پوشش بانوان مراسم تجلیل از فعالان اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی آذربایجان شرقی را ترک کرد.

 چهارمین همایش تجلیل از فعالان اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی استان آذربایجان‌شرقی در حالی برگزار شد که با حاشیه‌های بسیار قابل تامل و البته تاسف‌باری روبه رو بود که لزوم نظارت و دقت مسوولان استان را می‌طلبد.

روز گذشته چهارمین همایش تجلیل از فعالان اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی استان آذربایجان‌شرقی در سالن سرباز شهید با حضور مسوولان استانی و کشوری برگزار شد و به ظاهر همه چیز در شرایط مطلوب و طبق برنامه پیش می‌رفت تا اینکه با ورود حجت‌الاسلام سیدمحمدعلی آل هاشم به سالن و دقت روی کادر اجرایی، موضوع کمی تغییر پیدا کرد.

در سین برنامه نام حجت‌الاسلام سیدمحمدعلی آل هاشم به عنوان سخنران دیده می‌شد و گویا قرار بود از ایشان تجلیل شود.

دو بخش تجلیل از فعالان فرهنگی و هنری با روی سن رفتن مسوولان برگزار شد که در همین حین نماینده ولی فقیه در استان وارد سالن شد و برای احترام به افراد روی سن و فعالان، در اولین صندلی نزدیک در نشستند تا منتظر اتمام بخش تجلیل شوند.

بیشتر بخوانید:

ولی آن چیزی که قابل تامل بود این بود که متولیان برنامه با توجه به حضور امام جمعه تبریز، عزمی برای قطع موسیقی راک که در حال پخش بود، نداشتند.

با توجه به شناختی که از نماینده ولی فقیه در استان وجود داشت و نجابت و تدین ایشان زبانزد بود به قطع و یقین معلوم بود تا چه اندازه به حجاب، عفاف و ترویج سبک زندگی اسلامی اهمیت می‌دهند از این رو می‌توانستیم حدس بزنیم از فضایی که در آن قرار گرفته بودند، راضی نبوده اما با نجابت چاره‌ای جز سر به زیری و تحمل نداشتند.

در ادامه مجری برنامه از حاج آقا دعوت کردند تا روی سن رفته و به بقیه ملحق شوند و امام جمعه محبوب و مردمی تبریز نیز با همان آرامش و بدون اینکه سرشان را بالا بگیرند، روی سن رفتند و تازه ماجرا حادتر شد چرا که سبک تجلیل از فعالان نه تنها اسلامی نبود بلکه حتی ایرانی هم نبود.

دختران حاضر در مراسم با تیپ‌های بسیار ناهنجار سینی به دست، تندیس‌ها را جابه‌جا می‌کردند، با نگاهی به امام جمعه تبریز به خوبی ملموس بود چهره‌اش دگرگون شده و کاملا مشخص بود به شدت ناراحت است.

این در حالی بود که وی به معاون اجرایی همایش تذکر داد و اعلام نارضایتی خود نسبت به حجاب خارج از عرف برنامه‌های این چینی را گوشزد کرد و خواستار تذکر به بانوان برای رعایت حجاب بود.

متاسفانه وقتی تذکرات امام جمعه با بی‌توجهی برگزارکنندگان برنامه مواجه شد، در نهایت و در یک لحظه حجت‌الاسلام آل‌هاشم با آرامش هر چه تمام گفتند اینجا کسی به حرف من گوش نمی‌دهد و بهتر است بروم، این شد که از سن پایین آمده و در اعتراض به نحوه پوشش ناهنجار بانوان دست‌اندرکار برنامه، همایش را ترک کرد.

مراسم تجلیل از فعالان فرهنگی آذربایجان شرقی

تاسف‌بارتر از همه آنچه رخ داده بود، این بود که ترک مجلس توسط آقای آل‌هاشم تلنگری به کادر اجرایی نبود و گمان کردند ایشان بنابه ضرورت کاری که پیش آمده، برنامه را ترک کرده‌اند.

نکته قابل توجه این است که قرار بود از امام جمعه تبریز در این برنامه به دلیل اقدامات مردمی تجلیل شود اما برگزارکنندگان برنامه حتی به این نکته نیز توجه نکردند و حاضر نشدند برای حفظ حرمت ایشان کمی در نحوه پوشش بانوان تغییراتی ایجاد کنند که جای تامل دارد.

مسوولان این همایش طبق برنامه قرار بود از کارها و اقدامات مردمی امام جمعه تبریز در این همایش تجلیل کنند که البته ایشان با اطلاع از موضوع نیز ناراحت شده بود چرا که بارها اعلام کرده نیاز به تجلیل ندارد و کارهای بنده یک وظیفه است و باید در جامعه نهادینه شود و چیز عجیب و غریبی نیست زیرا انقلاب ما بر همین اساس بوده است و جای قدردانی و تجلیل یا هر کار تبلیغی وجود ندارد.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده