ساعت: ۱۱:۲۳ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۶/۱۲/۱۲ شناسه خبر: 35437

وی عنوان کرد: مزایای پاداش بازنشستگی ۵۰ الی ۱۰۰ مدیر تهران نشین بیش از حد بوده و آن وقت آن کارگری که بر سر چاه‌ها کار می‌کند دریافتی آن کمتر از ۲ میلیون ۵۰۰ هزار تومان است که ما در این زمینه به دنبال ایجاد هم‌سانی سازی هستیم.

آوای جنوب
نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی گفت: اگر آقای زارع اجازه بدهند در دور بعد برای کاندیدا شدن و خدمت‌رسانی به یاسوج بروم چرا که می‌دانم آن مردم بویراحمد به من رای خواهند داد.

به گزارش آوای جنوب از گچساران غلامرضا تاجگردون شامگاه روز گذشته در جمع مردم گچساران و مسوولان استانی و شهرستانی به گزارش عملکرد خود  پرداخت.

 در این نشست  نماینده مردم گچساران و باشت با اشاره به رقبای انتخاباتی برای دوره جدید نمایندگی در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: از رقبا خواهش دارم که قوشن‌کشی انتخاباتی را کنار بگذارند.

 

وی ادامه اد: هر شخصی که احساس کند در شرایط کنونی بهتر از من خادمی مردم گچساران و باشت را  می‌تواند انجام بدهد آن را کمک خواهم کرد.

 تاجگردون افزود:  دوستان بیایند پیش خودم و استدلال کنند من نیز بلندگوی آنها در انتخابات خواهم شد و فرقی ندارد که ایشان چپ  یا راست باشد.

 نماینده مردم گچساران و باشت اذعان کرد: بگذارید مردم به ما به چهره خادمی نگاه کنند و بگذارید این قوم گرایی که در بین لر، ترک و باوی  در این چند ساله در این شهرستان راه افتاده از بین برود.

 وی  تصریح کرد:  دیگر اقوام نیز مواظب باشند در تله‌ای که ۲۰ سال قشقایی‌ها در آن ضربه خورده‌اند  و این ضربه از گذشته  ریشه داشته  و تغییر آن کار می‌برد به آن گرفتار نشوند.

 تاجگردون با بیان اینکه بگذارید خدمات در این شهرستان صورت بگیرد، گفت: چه کسی گفته که این عمر دائمی است و چه کسی گفته این خلعت برای تاجگردون و تاجگردونی‌ها ماندنی است برای منافع خودمان چه قومی و چه سیاسی مردم را آزار ندهیم.

 نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه  با اعتقاد راسخ می‌گویم آن چیزی که مهم است آرامش مردم است ، عنوان کرد: چه اصلاح طلب و چه اصولگرا آن چیزی که  مهم است مردم هستند و مرزی نباید برای اصولگرا و اصلاح طلبی قرار داد.

 تاجگردون در ادامه با اشاره به سقوط هواپیمای تهران- یاسوج عنوان کرد: کینه تاچه  حد برخی‌ها می‌گویند که هواپیما گچساران بهتر از یاسوج بوده است.

 وی در ادامه با اشاره به استیضاح دو وزیر ابراز کرد: برخی خواص ناراحت می‌شوند و می‌گویند  چرا تاجگردون این کارها را می‌کند.

 نماینده مردم گچساران و باشت  با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به اینکه در این انتخابات مردم گچساران و باشت بدون هیچ گونه جناح‌های سیاسی و فکری من را برگزیده‌اند، گفت: اما در انتخابات ریاست جمهوری این گونه نبوده است و خیلی‌هایی که  به من رای داده‌اند در انتخابات ریاست جمهوری به آقای روحانی رای ندادند.

 وی افزود: بنا به عقیده ام به انتخابات ریاست جمهوری ورود و صحبت کردم که کلام های من نشان داد بنده وکیل الدوله نبوده‌ام.

 نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه هیچ گونه عقد اُخوت بین ما، دولت و ریاست جمهوری و وزرا بسته نشده است، ابراز کرد: نماینده بودن یعنی این گونه عمل کردن.

 نماینده مردم گچساران و باشت  گفت: نگذاریم در برخی از امور فرمان بر کسانی باشیم که خوشحالی ما را در آبادانی  نمی‌خواهند  این افراد خواص هستند.

 تاجگردون خاطرنشان کرد:  من  اکنون حاضر هستم با توجه به  دوستی من با دو نماینده کهگیلویه بزرگ و بویراحمد بسیار است و در بسیاری از امور همراه هستیم  اگر آقای زارع اجازه بدهند در دور بعد برای کاندیدا شدن و خدمت رسانی به یاسوج بروم چرا که می‌دانم  مردم بویراحمد به  من رای خواهند داد.

 وی ادامه داد: برخی شبانه  فکر می‌کنند و می‌گویند یک شرط موفقیت ما شکست تاجگردون در گچساران است.

 نماینده مردم گچساران و باشت  در ادامه به برخی فرافکنی‌ها در بین شهرهای استان بیان کرد: می‌گویند تاجگردون اعتبارات را فقط برای گچساران و باشت تزریق می‌کند که من در این جا اعلام می‌کنم اگر یک ریالی از حقوق ملت کهگیلویه و بویراحمد بر حلقوم گچساران و باشت برود حراممان باشد.

 وی ادامه داد: به جداول نگاهی بیندازید و ببینید همان گونه که برای گچساران و باشت کار انجام می‌دهم همان گونه هم برای کل استان کار می‌شود.

تاجگردون اظهار کرد: از ظرفیت‌های ملی استفاده کنیم و بگذاریم آن چیزی که حق مردم است به وجود بیاید.

 نماینده مردم گچساران و باشت در ادامه با تقدیر و تشکر از فرمانداران دو حوزه گچساران و باشت گفت: درصد بسیاری از خدماتی که امروز اتفاق می‌افتد مرهون تلاش فرمانداران است.

 وی خاطرنشان کرد:  دولت تمام تجهیزات خود را در سال آینده برای اشتغال فراهم کرده است و شما مسوولان در این مورد تلاش کنید و اشتغالزایی در جامعه به وجود بیاورید.

حاشیه‌نگاری از سمیرا نصاری

نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی خبر داد
اختصاص مبلغ ۶۰ هزار میلیارد تومان برای ایجاد خود اشتغالی روستایی در کشور
نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی گفت: برای سال آینده مبلغ ۶۰ هزار میلیارد تومان برای ایجاد خود اشتغالی روستایی در کشور اختصاص داده شد.

غلامرضا تاجگردون شامگاه روز گذشته در جمع مردم گچساران و مسوولان استانی و شهرستانی به گزارش عملکرد خود  پرداخت.

 در این نشست نماینده مردم گچساران و باشت اظهار کرد:  در این چند سالی که  توفیق خادمی شما مردم گچساران داشته‌ام باز هم توانستیم یک نشستی  با شما سروران داشته باشم.

 وی  با بیان اینکه امروز دومین سالگرد انتخابات نمایندگی من در مجلس شورای اسلامی می‌گذرد، افزود: دو سال است که مردم گچساران و باشت خلعت زیبای وکالت را بردوش من گذاشته‌اند تا بتوانم در عمر محدود خود خدمتی کوچک  داشته باشم.

تاجگردون افزود: در دو سال خدمتی که انجام شد سعی کردیم به قول‌هایی که داده‌ایم عمل کنیم و خدا را شاکر هستم از این امانتی که بر دوش داشته‌ام  تا کنون به خوبی انجام داده‌ام.

 نماینده مردم گچساران و باشت عنوان کرد: خدا را شاکر هستیم که آسوده نبودیم و تلاش کرده‌ایم آن چه که شما خواستیه‌ایدر ا عملی کنیم.

 وی با بیان اینکه  برای بار دوم مسوولیت کمیسیون برنامه و بودجه به من سپرده شده است، گفت: آوردن رای بالا موجب می‌شود که نماینده مجلس بتواند به نحو احسن فعالیت داشته باشد.

 تاجگردون تصریح کرد: خوشحال هستم که بدون جناح‌های سیاسی و فکری  در این دوره از نمایندگی مردم این شهرستان و باشت من را  پذیرفتند.

 نماینده مردم گچساران و باشت  با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به اینکه در این انتخابات مردم گچساران و باشت بدون هیچ گونه جناح‌های سیاسی و فکری من را برگزیده‌اند، گفت: اما در انتخابات ریاست جمهوری این گونه نبوده است و خیلی‌هایی که  به من رای داده‌اند در انتخابات ریاست جمهوری به آقای روحانی رای ندادند.

 وی افزود: بنا به عقیده ام به انتخابات ریاست جمهوری ورود و صحبت کردم که کلام های من نشان داد بنده وکیل الدوله نبوده‌ام.

 نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه هیچ گونه عقد اُخوت بین ما، دولت و ریاست جمهوری و وزرا بسته نشده است، ابراز کرد: نماینده بودن یعنی این گونه عمل کردند.

تاجگردون افزود: وکالت مردم این چنین ایجاد می‌کند جایی که برای تصمیم‌گیری باشد باید برای مردم تصمیم گرفت آن هم برای عامه نه خواص مردم.

 نماینده مردم گچساران و باشت در ادامه با اشاره به بستن بودجه برای سال جدید که  معترضانی در این زمینه  وجود داشته است، گفت: جمهوری اسلامی بر اساس رای مردم بنا شده است و باید مسوولان این جرات را داشته باشند که اگر در جایی اشتباهی صورت گرفت بیایند و از مردم عذر خواهی کنند.

وی در ادامه با اشاره به نامه مهدی کروبی اذعان کرد: این نامه  نکاتی داشت و آن عذرخواهی  و اعتراف مسئولان به اشتباهاتشان بود.

 تاجگردون ادامه داد: ایشان می‌گفتند هر شخصی باید بتواند به اشتباهات خود اعتراف کند و ای کاش آقای کروبی ابتدای نامه خود از اشتباهاتش عذرخواهی می‌کرد.

 نماینده مردم گچساران و باشت با بیان اینکه اگر در جایی احساس شد که اشتباهی صورت گرفته باید عذرخواهی کنند،  عنوان کرد: این عذر خواهی نشانه شکست نیست بلکه نشانه بزرگواری است.

وی در ادامه با اشاره به طرح استیضاح دو وزیر این دولت که آن هم با دست خط بنده در فضای رسانه‌ای منتشر شد، گفت:  یک سال پیش از آخوندی دفاع کردم و عرض کردم قدر بدانیم کسی که از ملتش عذرخواهی می‌کند.

تاجگردون اذعان کرد: باید بگویند این هواپیما که منجر به کشته شدن ۶۶ نفر ازهموطنانمان شد چرا دراین هوای بارانی پرواز کرد.

 وی افزود: اصل موضوع آن  گم می‌شود  و ۶۶ نفر در سه متر برف آرامیده‌اند.

نماینده مردم گچساران و باشت  در انتقاد از برخی‌ها افزود: برخی ها نامه استیضاح وزیر را نقد کرده‌اند وبعد  در رسانه‌ها اعلام می‌کنند که تاجگردون می‌خواهد معامله کند.

تاجگردون ادامه داد: اولا آنها باید با من معامله کنند نه من که رئیس کمیسون برنامه و بودجه هستم.

 وی در ادامه با اشاره به تصویب قانونی که افرادی که زمینی را به عنوان کاربری از دولت گرفته و تا کنون کاربری ارائه نشده است، گفت: در مجلس به تصویب رسید هر شخصی که زمین از دولت گرفته و کاربری تا کنون تعریف نکرده است باید زمین و یا پول آن را به روز به دولت برگردانند و این زمین‌ها صرف کارهای عمومی برای مردم شود.

 تاجگردون افزود: چرخاندن فرمان خدمت برای ملت اصل نظام جمهوری است و این اصل را هر کس که بخواهد از بین ببرد نظام را از بین برده است.

  وی با بیان اینکه یکی از موضوعات مهم در بودجه ۹۷ اشتغال است، اظهار کرد: امسال با رضایت از رهبری مبلغ ۱٫۵ میلیارد دلار از صندوق برای ایجاد اشتغال که مبلغ ۶۰ هزار میلیارد تومان است برای ایجاد  خود اشتغالی روستایی برداشته شده است.

 وی افزود: مدیران  شهرستانی برای اعتباراتی که برای این طرح‌ها تامین مالی می‌شود تلاش کنند.

 تاجگردون در ادامه با اشاره به اعتبارات نفت،  افزود: سهم سه درصد نفت سهم بزرگی است که در اجرای پروژه های شهرستان موثر است.

 نماینده مردم گچساران و باشت در  ادامه با اشاره به افزایش حقوق کارمندان نفتی گفت: در بحث حقوق کارکنان نفت،حقوق آنان ثابت نیست و رشد خواهد کرد.

 وی عنوان کرد: مزایای پاداش بازنشستگی ۵۰ الی ۱۰۰ مدیر تهران نشین  بیش از حد بوده و آن وقت آن کارگری که بر سر چاه‌ها کار می‌کند دریافتی آن کمتر از ۲ میلیون ۵۰۰ هزار تومان است که ما  در این زمینه به دنبال ایجاد  هم‌سانی سازی هستیم.

تاجگردون  ادامه داد: در دو سال گذشته به شما قول‌هایی داده‌ام و امروز نیز می‌گویم که تازه کار ما شروع شده است و باید خدمت را بیش از آن چه که تصور ذهنی ما است ادامه بدهیم.

  وی در ادامه با افزایش سرانه اعتبارات استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: این امر موجب نارضایتی برخی از نمایندگان شد که من به آنها عرض کرده‌ام این حق مردم استان کهگیلویه و بویراحمد است و باید تلاش کنیم که سرانه اعتبارات این استان  به متوسط کشوری برسد.

 وی با بیان اینکه امسال مبلغ یک هزار میلیارد تومان اعتبارات عمرانی استان کهگیلویه و بویراحمد است گفت:  در سال جدید تلاش می‌کنیم این اعتبارات بیش از یک هزار میلیارد تومان برسد.

نماینده مردم گچساران و باشت در ادامه با اشاره به  اخذ مالیات  حق آلایندگی نفتی برای شهرستان گچساران گفت: این رقم بین ۸۰ الی ۱۰۰ میلیارد تومان است که این بودجه به شهرداری دوگنبدان تزریق خواهد شد.

 تاجگردون  با بیان اینکه اختصاص اعتبارات حق آلایندگی اعتراضاتی از سوی محیط زیست کشور به دنبال داشت و مسوول محیط زیست در دوماه گذشته نامه‌ای ارسال کرده که گچساران جز مناطق آلاینده نیست، عنوان کرد: من در جواب ایشان گفته‌ام در کدام یک از سر چاه‌های نفت شما فیلتر نصب کرده‌اید.

 وی ابراز کرد: حواسمان باشد حق آلاینده حق گلوی زخمی مردم گچساران است و خدمات آن باید برای عامه مردم باشد.

 تاجگردون در ادامه به افزایش سرانه تخت‌های بیمارستانی در دو شهرستان گچساران و باشت اشاره و عنوان کرد:  افزایش تخت‌های بیمارستانی با ساخت چندین بیمارستان در گچساران و باشت و اختصاص بیمارستان کودک و مادر برای مادران و کودکان این شهر، احداث پلی کلینیک تامین اجتماعی از خدماتی است که در این مدت در حال انجام است و تلاش می‌کنیم در شهرستان گچساران استاندارد بین المللی سرانه تخت بیمارستانی به وجود بیاید.

وی در ادامه با اشاره به فضای سبز دوگنبدان گفت: با احداث چندین پارک محله‌ای و افتتاح دریاچه مصنوعی در گچساران سرانه فضای سبز این شهرستان به متوسط کشوری خواهد رسید.

 نماینده مردم گچساران و باشت در ادامه به احیای بافت فرسوده اشاره و بیان کرد: یکی از قول‌هایی  که به مردم این شهر داده‌ام احیا این بافت است که هم اکنون  در حال اجرا است و بیش از ۲ هزار واحد برای ساخت و نوسازی واحدهای مسکونی خود در محلات بافت فرسوده برای اخذ مجوز به شهرداری دوگنبدان مراجعه داشته‌اند.

  تاجگردون  در ادامه به احداث تونل  اتصال استان اصفهان به شهرهای بندری ماهشهر عنوان کرد: یکی دیگر از خدمات در این مدت احداث و تعریض جاده‌ها در محورهای مواصلاتی به بنادر بوده است.

 وی افزود: مبلغ ۲۰۰ میلیارد تومان برای احداث تونل در جاده آبریگون اختصاص داده شده است که هم اکنون در حال اجرا است.

 وی در ادامه به اجرای سه طرح آبرسانی در مناطق مختلف گچساران و باشت گفت:  آبرسانی به تنگ انگشترک ، آبرزی با اعتباری  بیش از ۲۰ میلیارد تومان در منطقه لیشتر خیرآباد، آبرسانی به دشت باشت که با اجرای این طرح ۴ هزار هکتار از اراضی این شهرستان به زیر آب خواهد رفت از دیگر خدمات صورت گرفته است.

 تاجگردون ادامه داد: با کلنگ‌زنی این طرح‌ها موجب اشتغالزایی و سرمایه‌گذاری  در این مناطق خواهد شد.

 نماینده مردم گچساران و باشت با اشاره به دیگر خدمات این شهرستان اظهار کرد: احداث فاضلاب شهری، احداث سینما و مجتمع‌های تفریحی، احداث چندین استخر ویژه بانوان در شهرستان گچساران  از دیگر اقدامات انجام گرفته و در حال انجام در این شهرستان است.

 وی با اشاره به پتروشیمی گچساران گفت: بیش از یک هزار نفر در این کارخانه مشغول به فعالیت هستند که ۷۰ درصد از آنها از افراد بومی این منطقه هستند که هیچ نسبت فامیلی و آشنایی با من ندارند.

تاجگردون در ادامه با تذکری به مدیران گفت: مسوولان ادارات در بکارگیری نیروها و قومیت گرایی رعایت و کنترل کنید که این نگاه بد نهادینه نشود.

 وی خاطرنشان کرد: پنج میلیون بیکار در کشور داریم که حداقل حدود پنجاه هزار بیکار در استان داریم که معتقدم این آمار بیشتر است.

 نماینده مردم گچساران و باشت، خاطرنشان کرد: عدم جذب سرمایه‌گذار  موجب شده که بیکاری در این استان افزایش یابد.

 تاجگردون  افزود: مدیران و مسوولان برای حفظ سرمایه گذاران تلاش و تعامل کنند.

  نماینده مردم گچساران و باشت ادامه داد: یک بار دیگر قول می‌دهم اگر پنج سرمایه گذار به کشور آمد یکی را به حوزه انتخابیه ام خواهم آورد.

 

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده