ساعت: ۱۲:۵۰ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۶/۱۱/۲۳ شناسه خبر: 35173

بیرجند – ایرنا – فرماندار ویژه طبس گفت: در اورژانس طبس با کمبودهای زیادی از جمله کمبود تخت مواجه هستیم، قول های خوبی هم داده شده است اما انتظار داریم دانشگاه علوم پزشکی بیرجند وضعیت طبس را به صورت ویژه ببیند.

بیرجند – ایرنا – فرماندار ویژه طبس گفت: در اورژانس طبس با کمبودهای زیادی از جمله کمبود تخت مواجه هستیم، قول های خوبی هم داده شده است اما انتظار داریم دانشگاه علوم پزشکی بیرجند وضعیت طبس را به صورت ویژه ببیند.

به گزارش ایرنا سیدمهدی طلائی مقدم روز دوشنبه در حاشیه عیادت از مصدومان حادثه واژگونی اتوبوس در محور دیهوک – فردوس در جمع خبرنگاران افزود: آنچه در حد توان بیمارستان و کارکنان شبکه بهداشت و درمان طبس بوده، انجام دادند اما واقعیت امکانات و تجهیزات نه تنها در شأن مردم طبس بلکه در شأن مردم استان و کشور نیست.
وی گفت: راه های مواصلاتی مرکز کشور از شهرستان طبس می گذرد و این شهرستان در چهارراه مواصلاتی قرار دارد.
معاون استاندار خراسان جنوبی ادامه داد: بیمارستان طبس فقط برای این شهرستان نیست وقتی ۶ میلیون مسافر و گردشگر در سال در طبس داریم باید جمعیت را ۶میلیونی ببینیم.
وی گفت: یک ماه است که دستگاه سی تی اسکن بیمارستان طبس سوخته است و مصدومی که به سی تی اسکن نیاز دارد باید چه کاری انجام دهد.
طلائی مقدم اظهار کرد: خواهشی که از مسئولان دانشگاه علوم پزشکی داریم این است که این موضوعات را به جد پیگیری کنند و در تماسی که امروز با رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند داشتم قول دادند موضوعات طبس را پیگیری کنند تا شاهد این باشیم پلی کلینیک طبس آغاز شود، مجوز بیمارستان ۲۰۰ تخت خوابی را به ما بدهند ما خودمان ساخت آن را شروع می کنیم.
وی گفت: امیدواریم دستگاه ام آر آی و سی تی اسکن که قول آن را داده اند زودتر به شهرستان طبس منتقل شود.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان طبس نیز گفت: با توجه به این که تعدادی از مصدومان به سر آنها ضربه وارد شده نیاز به سی تی اسکن است تا وضعیت سلامتی آنها مشخص شود.
وحیدرضا گازرانی افزود: پیگیری های مجدانه در دانشگاه علوم پزشکی بیرجند انجام شده تا هرچه سریع تر دستگاه سی تی اسکن در طبس نصب شود.
وی تصریح کرد: بیمارانی که نیاز به سی تی اسکن دارند با بالگرد به مرکز استان منتقل می شوند.
بر اثر واژگونی اتوبوس که بامداد امروز از گچساران در کهگیلویه و بویراحمد راهی مشهد و حامل مسافران زن بود، ۹ نفر جان باختند و ۳۶ نفر مصدوم شدند.
شهرستان طبس با ۷۵ هزار نفر جمعیت، ۵۷ هزار کیلومتر مربع مساحت دارد و از آن با عنوان پهناورترین شهرستان استان و ایران از نظر مساحت یاد می شود.
شهر طبس در ۲۷۰ کیلومتری غرب بیرجند مرکز خراسان جنوبی قرار دارد.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده