ساعت: ۰۸:۵۳ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۶/۱۰/۱۷ شناسه خبر: 34668

شهر۵۱۷خانواری سرفاریاب تحت پوشش اینترنت نسل سوم و چهارم و شبکه تافنی همراه اول قرار گرفت.

شهر۵۱۷خانواری سرفاریاب تحت پوشش اینترنت نسل سوم و چهارم و شبکه تافنی همراه اول قرار گرفت.

به گزارش آوای جنوب از دهدشت، سریال های تکراری نبود یا قطع ارتباطات شهر سرفاریاب محروم ترین شهر استان کهگیلویه وبویراحمد که از وجود اینترنت مناسب هم محروم بود شهرسرفاریاب تحت پوشش اینترنت نسل سوم وچهارم و شبکه تلفنی همراه اول قرار گرفت. روند کندی در سرعت و قطع و وصل شدن پیاپی اینترنت در ۲۴ ساعت گذشته شهروندان و کاربران اینترنت در شهرستان ها و شهر سرفاریاب را کلافه کرده بود که با نشر گزارش های متفاوت و پیگیری های مسئولان جواب داد. برخی از مردم شهر سرفاریاب به دلیل قطعی ارتباطات این شهر، برای جهت امورات جاری خود به شهر چرام و دهدشت سفر کرده و خواستار رسیدگی به وضعیت موجود بودند که اکنون این مشکل حل شده و دیگر چنین مشکلی ندارند. مسول مخابرات سرفاریاب در این رابطه گفت: شبکه اینترنت پرسرعت ثابت مبتنی بر تکنولوژی (TDLTE) امکان دسترسی به اینترنت پرسرعت را با حداقل سرعت ۴ مگابیت بر ثانیه برای کاربران فراهم می کند و امکان افزایش آن تا ۴۰ مگابیت بر ثانیه نیز وجود دارد. پناهنده ضمن تبریک به مردم سرفاریاب اظهار داشت : باتلاش شبانه روزی مهندسین مخابرات از تهران و یاسوج با افزایش برد و نصب موج برای ارتباط با شبکه موبایل در روستای گرگیو، امروز شاهد نصب نسل چهارم اینترنت بودیم و تا فردا نسل سوم هم نصب خواهد شد.وی ادامه داد: کسانی که می خواهند از نسل چهارم استفاده کنند حتما سیم کارت های خود را به یوسیم تغییر دهند. باید بیان کرد که گسترش شبکه های ارتباط جمعی امروزه به یکی از مهمترین نیازهای بشر برای تسریع در وقت است که انسان ها را در کمترین زمان ممکن به دنیای از اطلاعات متصل می کند.

گلایه‌های اهالی محله گلستان و شهرک نفت گچساران از نبود تلفن ثابت
نبود تلفن ثابت و اینترنت موجب به وجود آمدن مشکلاتی برای اهالی گلستان ۲ گچساران شده است.

به گزارش آوای جنوب از گچساران، در حالی که این روزها  تلفن ثابت، اینترنت درحال گسترش است هنوز هستند مردمی که در شهر گچساران از داشتن تلفن ثابت محروم هستند.

گچساران، شهری که لقب بام نفت ایران به خود گرفته است و هر روز بی‌آنکه  شاهد خدمات بهتری باشیم شاهد افزایش قیمت‌های زمین‌ها و ساختمان‌هایی هستیم که بدون از امکانات کوچکی نظیر تلفن ثابت روند رو به رشدی را طی می‌کند.

اینجا گچساران است و گزارش خود را از محله‌ای به نام گلستان ۲ و شهرک نفت واقع در پانصد دستگاه تهیه می‌کنم جایی که چند سالی است فقط قیمت‌های خانه‌هایش رو به افزایش است اما در هزاره سوم مخابرات هنوز نتوانسته به ساکنین این محله تلفن ثابت هم  ارائه دهد.

متاسفانه همانگ‌ونه که به دفعات در گزارش‌های خبری خود نوشتیم در گذشته شرکتی مانند مخابرات از انحصار دولت خارج شد تا خدماتش بهبود یابد اما متاسفانه شرکت مخابرات هم فقط به فکر سود دهی خود است نه رضایت‌مندی مردم.

وقتی برای تهیه گزارش میدانی خود به سراغ فروشندگان موادغذایی در محل رفتم همه آنها از این وضعیت گلایه‌مند بودند، یکی از مغازه‌داران می‌گوید: متاسفانه امروزه هیچ کس پول نقد به همراه خود ندارد و مشتریان سوپرمارکت‌ها همه از کارت بانک‌ها استفاده می‌کنند اما به دلیل نبود تلفن ثابت در این محله این خدمات در محله گلستان دچار مشکلاتی شده است.

وی ادامه می‌دهد: مغازه‌داران مجبور هستند برای رضایت‌مندی مشتریان خود از عابر بانک‌هایی استفاده کنند که سیار هستند و به وسیله اینترنت کار می‌کند اما متاسفانه وضعیت اینترنت هم در این محله نامطلوب است.

در ادامه گزارش به سراغ یکی از اهالی محل می‌رویم که چند سالی در این محل ساکن است و نظر او را جویا می‌شویم، که او نیز در پاسخ به ما می‌گوید: در عصری که ما این همه ادعایمان می‌شود این خنده‌دار است در محله‌ای از شهر گچساران مخابرات نتوانسته است خدماتی را ارائه دهد.

آقای عسکری گفت: از خیر تلفن همراه گذشتیم متاسفانه در این محله وضعیت انیترنتی هم اصلا مطلوب نیست و هیچ کس نیز در این مورد پاسخگو نیست.

خانم فرهمندی یکی دیگر از ساکنین این محله در گفت‌وگو با خبرنگار ما عنوان کرد:  متاسفانه گچساران هیچ کس متولی ورود شرکت‌های خصوصی  اینترنتی نیست و شاهد هستیم این شرکت‌ها هر روز در گچساران به صورت قارچ‌گونه در حال افزایش هستند و این در حالی است که این شرکت‌ها اصلا به فکر توسعه شبکه خود نیستند.

ایزدی یکی دیگر از ساکنین محله گلستان ۲ است که می‌گوید: من نیز دستگاه مبین‌نت را خریداری کرده‌ام اما متاسفانه آنتن دهی در این منطقه ضعیف است.

وی اظهار کرد: مبین نت یا قطع است و یا آنتن نمی‌دهد و اگر هم وصل باشد سرعت آن بسیار ضعیف است.

رضایی می‌افزاید: متاسفانه هزینه اینترنت تلفن‌های همراه که آنقدر زیاد است که نمی‌شود از آن برای همیشه استفاده کرد.

خانم امیریان یکی دیگر از ساکنان این محله به خبرنگار ما گفت: نبود اینترنت موجب شده برای تحقیقات درس فرزندانم هر روز به مرکز شهر و کافی‌نت‌ها برویم و این زیبنده شهری که لقب بام نفت ایران دارد و دایه‌دار بودجه است نیست که در دل شهر آن مردم از تلفن ثابت بی‌نصیب بمانند و هیچ کس هم به دنبال حل مشکل  نباشد.

به گزارش  آوای جنوب از گچساران، نبود تلفن در منطقه گلستان ۲ و شهرک نفت در حالی موجب تعجب می‌شود که کمی آن طرف‌تر ساکنین مسکن مهر دارای تلفن ثابت هستند و  اینجا سوال برای همه مردم محله است.

در ادامه گزارش با رئیس مخابرات گچساران تماسی برقرار می‌کنیم تا پاسخ وی را در خصوص گلایه‌های مردم جویا شویم که وی در این خصوص اظهار کرد: با توجه به این که شرکت مخابرات یک شرکت خصوصی است و سیاست‌های کاری آن از طریق مدیرعامل شرکت مخابرات ایران تعیین می‌گردد.

کرمی ادامه داد: اجرای شبکه تلفن همراه در منطقه گلستان ۲ نیاز به اعتبار بالایی دارد و تلفن ثابت از نظر درآمدزایی جواب هزینه‌ها را نمی‌دهد.

رئیس مخابرات گچساران خاطرنشان کرد: تا کنون اعتباری در این زمینه در نظر گرفته نشده است و بیشتر مشکلات مردم در این منطقه و درخواست آنان جهت اینترنت است.

وی  افزود: شرکت‌هایی که به صورت وای فای اینترنت ارائه می‌دهند در حال بررسی این موضوع جهت مرتفع شدن مشکل این منطقه هستند.

گزارش از سمیرا نصاری

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده