ساعت: ۰۰:۲۲ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۶/۰۸/۲۹ شناسه خبر: 34189

جلوتر رفتم و گفتم شما از کجا تشریف آورده‌اید، خداقوت؛ راننده در جوابم گفت از: “یاسیچ” .

جلوتر رفتم و گفتم شما از کجا تشریف آورده‌اید، خداقوت؛ راننده در جوابم گفت از: “یاسیچ” .

به گزارش آوای جنوب از یاسوج احمد رضایی طی یادداشتی در خصوص کمک‌های مردم استان کهگیلویه و بویراحمد به زلزله‌زدگان کرمانشاه آورده است: زلزله کرمانشاه دل میلیون‌ها هم میهن را به درد آورد، پس از وقوع این زمین لرزه مردم سراسر ایران سیلی از کمک ها را به سمت کرمانشاه روانه کردند.
هر کس از هر طریقی که می توانست برای کمک به مردم کرمانشاه کمک می‌فرستاد، از فرش زیر پای مادری که تنها دارایی‌اش همان بود تا کمک ۲۰ میلیاردی یک ثروتمند.

در این بین مردم نوع دوست کهگیلویه و بویراحمد که در همه زمان‌ها ثابت کرده‌اند اهل کمک به هم نوع خود هستند، این فرصت را غنیمت شمردند و تا توانستند با نثار هدایای مادی و غیرمادی به دردهای مردم داغدار کرمانشاه التیام بخشیدند.

اولین محموله کمک‌های مردمی مردم کهگیلویه و بویراحمد به وسیله بیش از ۱۰۰ دستگاه کامیون به مناطق زلزله زده کرمانشاه اعزام شد.
در این بین هم کاروانهایی به شکل مردمی و خودجوش به سمت سرپل ذهاب می رفتند و بر این سیل خروشان می‌افزودند، حجم کمک‌های مردم استان به گونه‌ای بود که باعث شگفتی بسیاری از افراد گشت.

با ورود کمک‌های مردمی استان به شهر سرپل ذهاب، یکی از خبرنگارانی که از روزهای اول زمین لررزه به ثبت رویدادها در این منطقه مشغول بود، سریعا خود را به محل ورود کمک‌ها به شهر رساند تا گزارش جامعی را از این رویداد بزرگ به تصویر کشاند، ادامه این ماجرا را از زبان این خبرنگار می‌شنویم؛

بلافاصله بعد از شنیدن این خبر به شهر که کاروان بزرگی از کمک‌های مردمی در حال نزدیک شدن به شهر است، تمام سعیم را کردم که بعنوان اولین خبرنگار در محل حاضر شوم.

با دیدن گستره عظیم این کاروان که شاید عدد کامیون‌ها از صد هم می‌گذشت بسیار خوشحال بودم که سریعتر خبر را مخابره کنم، چون این کاروان جزو اولین کاروانهای بزرگ رسیده به منطقه بود.

پیش خودم حدس زدم که این کمک‌ها از سوی مردم تهران ارسال شده، داشتم خبرش را برای سردبیر می‌فرستادم و تیتر زده بودم که؛ تهرانی ها پیش قراول قافله کمک‌ها به مردم زلزله زده کرمانشاه شدند، تصاویر را هم فرستاده بودم.

از نزدیک رفتم که به رسم ادب و میهمان نوازی کردی از رانندگان و صاحبان این کاروان تقدیر و تشکر کنم.

در حینی که داشتم می رفتم متوجه شدم رانندگان کامیون‌ها دارند با هم لری صحبت می‌کنند؛ یکی شان داشت می‌گفت: “کو بره وولت ایخوم خم اولین ماشین بووم که برسم و مردم” . از آنجایی که من لک بودم، متوجه شدم که دچار یک اشتباه محاسباتی شدم و خبر را به اشتباه ارسال کردم. جلوتر رفتم و گفتم شما از کجا تشریف آورده‌اید، خداقوت؛ راننده در جوابم گفت از: “یاسیچ” .

آنجا بود که سریع خبر را زنگ زدم تا اصلاح کنند. هرگز باورم نمی‌شد که این حجم از هدایا از سمت استان کوچک کهگیلویه و بویراحمد و یاسوج به سمت کرمانشاه آمده باشد.

همان لحظه بود ناخودآگاه گریه کردم و از همدردی مردمان این استان بسیار خرسند شدم.”

این اوج سخاوت و نوع دوستی کهگیلویه و بویراحمدی‌هاست که همیشه در تمام عرصه‌ها بوده و ادامه دارد. گزارش‌ها از سراسر استان حاکی از آن است که همچنان سیل عظیم کمک‌ها به محل های جمع‌آوری هدایا ادامه دارد.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده