ساعت: ۱۱:۳۰ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۶/۰۸/۲۲ شناسه خبر: 34123

در چهاردهمین روز از فوران چاه ۱۴۷ رگ سفید، مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب به همراه مدیر فنی این شرکت، فرمانده میدان و مسئولان کارگروه های مهار چاه، ابتدا از روند اقدامات و تمهیدات انجام شده در پیرامون چاه رگ سفید بازدید کردند.

آوای جنوب
در چهاردهمین روز از فوران چاه ۱۴۷ رگ سفید، مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب به همراه مدیر فنی این شرکت، فرمانده میدان و مسئولان کارگروه های مهار چاه، ابتدا از روند اقدامات و تمهیدات انجام شده در پیرامون چاه رگ سفید بازدید کردند.

در چهاردهمین روز از فوران چاه ۱۴۷ رگ سفید، مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب به همراه مدیر فنی این شرکت، فرمانده میدان و مسوولان کارگروه‌های مهار چاه، ابتدا از روند اقدامات و تمهیدات انجام شده در پیرامون چاه رگ سفید بازدید کردند.
بر اساس این گزارش؛ مهندس بیژن عالی پور پس از بازبینی اقدامات انجام شده در شبانه روز گذشته، در نشستی با حضور مدیران و مسوولان کارگروه های اجرایی، آخرین مراحل فراهم سازی تمهیدات و مقدمات عملیات اصلی را مورد بررسی قرار دادند.
در این نشست اعلام شد: با تلاش‌های انجام شده در سریع ترین زمان ممکن، سامانه انتقال و انباشت آب به محل چاه  آماده شده است.
گفتنی است، این سامانه شامل دو ایستگاه پمپاژ، ۵ خط لوله ۴، ۶ و ۸ اینچ، یک استخر ۱۳۰ هزار بشکه‌ای بعلاوه پمپ‌های سه گانه جدال با آتش (فایر فایتینگ) و خطوط انتقال لوله انتقال آب به اتاقک‌های مخصوص پرسنل آتش نشانی برای آب افشانی و ایجاد تونل آب روی نیروها و ادوات مهار چاه است.
علاوه بر این یک استخر کمکی به همراه ۳۲ دستگاه تانکر آب رسان برای جبران احتمالی ورود و خروج آب استخر اصلی پیش بینی شده است تا در حین عملیات هیچ گونه مشکلی از بابت کم بودن آب وجود نداشته باشد.
بخش دیگری از تصمیمات جلسه عملیاتی چهاردهمین روز عملیات مهار چاه ، به اصلاح، تعریض و زیرسازی جاده‌های متعدد منتهی به چاه ۱۴۷ ، لوکیشن چاه‌های کمکی و محل‌های تردد کامیون‌های آب مربوط می‌شد؛ براین اساس مقرر شد با توجه به پرتردد بودن مسیر منتهی به چاه و امکان بارش باران در روزهای آینده، این مسیر به تناسب ماشین آلات سنگین و وضعیت بارانی، تعریض، خاکبرداری، زیرسازی و تسطیح شود.
در بازدید امروز مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیزجنوب، سرعت پیشرفت کار احداث لوکیشن c خوب ارزیابی و پیش بینی شد در موعد مقرر برای استقرار و نصب دکل آماده شود.

همچنین پیش بینی شد لوکیشن a نیز با توجه به تعریض و اصلاح شیب جاده؛ حداکثر تا روز ۲۵ آبان به اتمام رسیده و برای استقرار دکل  مهیا شود.
در محوطه چاه ۱۴۷ و محل اصلی عملیات نیز آخرین مراحل دفن دو لوله ۱۴ اینچ، نصب انشعاب‌ها و چند راهه‌ها (منیفولدهای) آب و تعیین و جانمایی اتاقک‌های آب افشانی (شلترها) و تسطیح و آماده سازی محوطه مانور اتی واگن در حال انجام و اتمام بود.
در نشست جمع بندی پیشرفت کار برنامه مهار چاه، اعلام شد بخش بعدی عملیات، در روزهای آینده،  حمله به آتش  با هدف برداشتن بقایای دکل ۹۵ و پاکسازی کامل اطراف دهانه چاه با استفاده از چنگگ متصل به دستگاه اتی واگن خواهد بود.
انتظار می‌رود با کنار زدن آهن آلات آوار شده روی دهانه چاه، شعله آتش حالت عمودی پیدا کرده تا حدی از دهانه چاه فاصله بگیرد.
مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب در پایان برنامه بازدید روزانه خود از منطقه عملیاتی چاه رگ سفید ۱۴۷ ، حمیت و تلاش تمامی کارکنان حاضر در عملیات، را قابل ستایش برشمرده و نشان دهنده آمادگی آنان برای خدمت بی منت به اعتلای کشور و مجاهدت در حساس‌ترین صحنه‌های صیانت از صنعت نفت دانست.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده