ساعت: ۲۲:۱۷ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۶/۰۸/۱۶ شناسه خبر: 34063

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: دشمن با کارهای اطلاعاتی و نفوذ، بین نهضت و امام حسین(ع) فاصله انداختند که امروز هم این اتفاق در حال رخ دادن است و برخی با شعارهای خوب مردمی از نقاط ضعف استفاده و در حال ضربه زدن هستند.

آوای جنوب

خبرگزاری فارس: برخی با نفوذ به دنبال جداسازی امت از نهضت و امام هستند

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: دشمن با کارهای اطلاعاتی و نفوذ، بین نهضت و امام حسین(ع) فاصله انداختند که امروز هم این اتفاق در حال رخ دادن است و برخی با شعارهای خوب مردمی از نقاط ضعف استفاده و در حال ضربه زدن هستند.

به نقل از روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، حسن رحیم‌پور ازغدی عصر امروز در جمع زائران اربعین حسینی در موکب مسجد مقدس جمکران، به تبیین دلایل مظلومیت امام حسین(ع) پرداخت و اظهار کرد: با اینکه پیامبر اکرم(ص) فرموده بودند حسین منی و انا من حسین، ولی یزید با جوسازی و فضاسازی در نخستین گام سبب جدایی امت از امام شد.

وی با بیان اینکه بیش از ۲۰۰ هزار نامه از کوفه برای امام حسین(ع) ارسال شد که در آن تاکید کردند تا پای خون ایستاده‌ایم، افزود: قطع ارتباط مستقیم بین صفوف امت در حال پیوست به قیام امام حسین(ع) و کوفه و استفاده از ادبیات دینی و شعار دوستی برای ورود به کوفه دو تاکتیک ابتدایی برای جداسازی اهل قیام و امام حسین(ع) بود.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی خاطرنشان کرد: دشمن با کارهای اطلاعاتی و نفوذ، بین نهضت و امام حسین(ع) فاصله انداختند که امروز هم این اتفاق در حال رخ دادن است و برخی با شعارهای خوب مردمی از نقاط ضعف استفاده و در حال ضربه زدن هستند.

وی یکی دیگر از حربه‌های عبیدالله ابن زیاد را ترساندن آدم‌های نیم‌بند دانست و گفت: اکثر مردم علاقه‌مند به امام حسین(ع) بودند، ولی هرچه کار جلوتر رفت افراد با احساس خطر از کاروان امام حسین(ع) جداشده و از ثابت‌قدمی خارج شدند.

رحیم‌پور ازغدی با تأکید بر اینکه عبیدالله ابن زیاد با پول، مردم کوفه را به قیمت امروزی میلیاردها تومان خرید، ابراز کرد: اکثر مردم کوفه اهل خیانت نبودند ولی با ترس، پول و امکانات پشت به امام حسین(ع) کردند، همچنین چند نفر از افراد قبایل را اعدام و برای آدم‌فروشی جایزه تعیین کردند.

وی با بیان اینکه یزیدیان بعد از جداسازی مردم از امام، آن‌ها را در خط مقدم مبارزه با امام حسین(ع) قرار دادند عنوان کرد: آن‌ها با گروکشی و کشتار فجیع افراد بی‌گناه و مرتبطین با حضرت مسلم(ع) و امام حسین(ع) و حتی پیک‌های امام حسین(ع) با هدف ترساندن مردم کوفه موفق شدند نه‌تنها کوفه را بگیرند، بلکه سپاهی هم در برابر امام حضرت مهیا کنند و فاجعه کربلا را رقم بزنند.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده