ساعت: ۲۳:۱۶ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۶/۰۷/۱۳ شناسه خبر: 33621

موسوی خاطرنشان کرد: پلیس متعلق به مردم است و شما رسانه‌ها رابطین پلیس و مردم هستید.

آوای جنوب
فرمانده انتظامی گچساران از کاهش محسوس آمار جرائم در این شهرستان خبر داد.

به گزارش آوای جنوب از گچساران، سید محمد موسوی ظهر امروز در نشست خبری ویژه هفته ناجا با اصحاب رسانه این شهرستان اظهار کرد: در هفته نیروی انتظامی امسال با شعار پلیس برای امنیت، امنیت برای همه، برنامه‌های مختلفی در راستای ارائه خدمت به مردم این شهرستان برگزار می‌شود.

فرمانده نیروی انتظامی شهرستان گچساران ادامه داد: یکی از عوامل موثر در احساس امنیت شهروندان در جامعه، نحوه عملکرد پلیس است به طوری که در سال‌های اخیر شاهد افزایش همکاری پلیس با جامعه رسانه‌ای در جهت اطلاع رسانی به موقع عملکرد پلیس و اقدامات انجام شده در حوزه‌های مختلف هستیم.

وی تصریح کرد: با این تعاملی که وجود دارد هر چه پلیس فعالیت‌های مجرمانه را کنترل و از چگونگی وقوع جرائم و پیشگیری از آن اطلاع‌رسانی دقیقی به عمل آورد، شهروندان احساس امنیت بهتری دارند.

موسوی افزود: شعار هفته نیروی انتظامی در سال جاری پلیس برای امنیت، امنیت برای همه است و این نشان می‌دهد که پلیس با اجرای طرح‌ها و برنامه‌های خود به صورت شبانه‌روزی در راستای ارتقاء امنیت و آرامش مردم تلاش می‌کند.

این فرمانده انتظامی با بیان اینکه احساس امنیت به رشد و شکوفایی و اقتصاد یک کشور و منطقه کمک می‌کند، گفت: از این جهت پلیس با تمام توان خود به جهت ایجاد امنیت تلاش شبانه‌روزی دارد.

موسوی خاطرنشان کرد: پلیس متعلق به مردم است و شما رسانه‌ها رابطین پلیس و مردم هستید.

 وی با بیان اینکه همواره به جهت افزایش توان خود آماده نقد پذیری هستیم افزود: انتظار می‌رود در این هفته عملکرد پلیس برای مردم بیان شود.

فرمانده نیروی انتظامی شهرستان گچساران اظهار داشت: احساس امنیت بالاتر از خود امنیت است و در این خصوص شما اصحاب رسانه و قلم به دستان نقش بسزایی در تنویر افکار عمومی و اطلاع رسانی دقیق و به موقع ایفا می‌کنید.

این مسوول با اشاره به عملکرد ۶ ماهه نیروی انتظامی گچساران گفت: در ۶ ماه ابتدای سال جاری ۳ درصد کاهش سرقت و ۲ درصد افزایش کشفیات وجود داشته است که در این زمینه ۱۱۹ نفر سارق در سطح شهرستان دستگیر و به مراجع قضایی تحویل داده شده است.

موسوی با بیان اینکه در نیمه نخست سالجاری  تعداد یک هزار و ۳۲۴ نفر متهم فراری در همه جرائم دستگیر و به مراجع قضایی ارجاع داده شده، بیان کرد: این آمار نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴۰ درصد افزایش داشته است.

فرمانده انتظامی شهرستان گچساران در ادامه با اشاره به کشفیات انواع مواد مخدر عنوان کرد: در ۶ ماه ابتدای سال جاری بیش از ۲۰۲ کیلوگرم انواع مواد مخدر کشف و ضبط شد که در این زمینه افزایش ۱۳۵ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل وجود داشته است.

وی در ادامه با بیان اینکه در ۶ ماه ابتدای سالجاری در زمینه دستگیری معتادان تعداد ۱۴۱ نفر دستگیر شده‌اند، خاطرنشان کرد: در این زمینه نیز ۸ باند مواد مخدر متلاشی و تعداد ۵۸ نفر خرده فروش انواع مواد مخدر دستگیر شدند.

موسوی در ادامه با اشاره به کشف سلاح‌های غیرمجاز گفت: در این زمینه نیز ۱۲۳ درصد افزایش کشف سلاح غیرمجاز و در زمینه کشف مواد محترقه ۱۸ درصد کشف وجود داشته است..

موسوی با بیان اینکه در نیمه نخست امسال مبلغ  ۲۹ میلیارد ریال در زمینه کشف کالای قاچاق صورت گرفته است، اظهار کرد: در این زمینه ۲۵۰ نفر متخلف دستگیر و تعداد ۱۴۴ دستگاه خودرو متوقف و به مراجع قضایی ارجاع داده شده است

فرمانده نیروی انتظامی گچساران در ادامه با اشاره به کاهش نزاع دسته جمعی در شهرستان گچساران گفت: متاسفانه شهرستان گچساران که چند سال اخیر جز شهرستان‌های اول و دوم در زمینه نزاع‌های دسته جمعی بوده که از سال گذشته تا کنون این نزاع سیر نزولی پیدا کرده است.

موسوی با بیان اینکه در زمینه کاهش نزاع دسته جمعی از سال گذشته تاکنون ۳۳ درصد کاهش داشته‌ایم، اذعان کرد: همچنین در  نیمه نخست امسال ۱۰ درصد کاهش نزاع دسته جمعی وجود داشته است.

فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه ۴۴ درصد کاهش آمار تصادفات شهرستان گچساران، است، تصریح کرد: در زمینه آمار متوفیان تصادفات شهرستان گچساران نیز ۱۴ درصد کاهش داشته است

موسوی با اشاره به توقیف موتور و خودرهای فاقد مدارک و پلاک اذعان کرد: در نیمه نخست امسال ۱۰ درصد افزایش کشف وجود داشته است.

وی با اشاره به تماس با سامانه پلیس شهرستان گچساران خاطرنشان کرد: از ابتدای سالجاری تاکنون تعداد سه هزار و ۷۱۷ تماس با سامانه پلیس صورت گرفته که از این تعداد دو هزار و ۷۶۰ مورد منجر به عملیاتی شده است.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده