ساعت: ۱۴:۵۱ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۶/۰۷/۱۴ شناسه خبر: 33642

فرمانده انتظامی شهرستان گچساران از افزایش ۱۸۷ درصدی کشف مواد مخدر در این شهرستان خبر داد.

آوای جنوب
فرمانده انتظامی شهرستان گچساران از افزایش ۱۸۷ درصدی کشف مواد مخدر در این شهرستان خبر داد.

به گزارش آوای جنوب از گچساران، سید محمد موسوی ظهر امروز در پیش از خطبه‌های نماز جمعه گچساران با تبریک فرا رسیدن هفته ناجا اظهار کرد: بدون تردید یکی از مهم ترین عوامل ارتقاء سرمایه اجتماعی نیروی انتظامی، جلب رضایت‌مندی مردم و کسب اعتماد آنان نسبت به استقرار “امنیت عمومی پایدار”، “حاکمیت قانون” و “انضباط اجتماعی” است.

وی افزود: کارکردهای قابل قبول و تأثیرگذار نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران با سرلوحه قرار دادن فرامین فرماندهی معظم کل قوا در عرصه خدمت رسانی و تامین امنیت و آرامش فراگیر برای قاطبه مردم کشورمان این مهم را محقق ساخته است.

موسوی ادامه داد: امروزه خادمان ملت فهیم ایران در ناجا ‌با اقتدار کامل‌ از جان، مال، امنیت و عزت مردم پاسداری کرده و با پشتیبانی مردمی، در صدد انجام ماموریت‌های محوله‌ به احسن وجه است و جای بسی افتخار است که فرماندهی معظم کل قوا حضرت آیت‌الله امام خامنه‌ای‌  (مدظله العالی) در وصف این نیرو فرموده‌اند؛ “کارکنان نیروی انتظامی که سعی می‌کنند آرامش را، امنیت را، آسایش خیال را برای آحاد شهروندان کشورمان فراهم کنند در حقیقت به معنای واقعی کلمه مجاهدان فی سبیل الله هستند.

وی گفت: بی شک لازمه تامین امنیت پایدار در سایه مشارکت مردمی پدیدار می‌شود و این سرمایه عظیم موجب شده تا نیروی انتظامی به عنوان یکی از نهادهای کارآمد در مقابله با نا امنی و بی نظمی، آمادگی همه جانبه خود را مایه اطمینان، آرامش، اعتماد مردم و موجب هراس و وحشت مجرمان ، خلافکاران و متجاوزان به حقوق آحاد جامعه قرار دهد.

فرمانده نیروی انتظامی بیان کرد: اکنون که به هفته نیروی انتظامی سال ۹۶ ورود پیدا کرده ایم، کارنامه پر افتخار یک ساله خود را در پیشگاه مردم شریف گچساران به منصه ظهور می‌گذاریم تا برگ زرینی بر افتخارات مجموعه پلیس بیفزاییم.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: بی‌بدیل نیروی انتظامی نقش مهمی در برگزاری انتخابات شهرستان داشته است که شاهد فضایی آرام در شهرستان گچساران بودیم.

موسوی با اشاره به نقش ریش سفیدان و بزرگان طوایف در برقراری امنیت در شهرستان گفت:  برخود لازم می‌دانم که از همیاری بزرگان و ریش سفیدان شهرستان که در این مدت در کنار ما بودند تقدیر و تشکر نماییم.

فرمانده انتظامی گچساران با اشاره به عملکرد یک ساله نیروی انتظامی شهرستان گچساران عنوان کرد: در این مدت شاهد کاهش ۲ درصدی سرقت و افزایش بیش از ۳ درصدی کشف بوده‌ایم.

موسوی با بیان اینکه در یک سال گذشته تعداد دو هزار و ۴۷۴ نفر متهم فراری در همه جرائم دستگیر و به مراجع قضایی ارجاع داده شده، بیان کرد: این آمار نشان دهنده افزایش۴۰ درصد است.

فرمانده انتظامی شهرستان گچساران در ادامه با اشاره به کشفیات انواع مواد مخدر عنوان کرد:  در یک سال گذشته بیش از ۶۰۰ کیلوگرم انواع مواد مخدر کشف و ضبط شد که در این زمینه افزایش ۱۸۷ درصد داشته است.

وی در ادامه با بیان اینکه دریک سال گذشته در زمینه دستگیری معتادان تعداد ۲۸۷ نفر دستگیر شده‌اند، خاطرنشان کرد: در این زمینه نیز ۱۶ باند مواد مخدر متلاشی شدند.

موسوی در ادامه با اشاره به کشف سلاح‌های غیرمجاز گفت: در این زمینه نیز ۸۸ درصد افزایش کشف سلاح غیرمجاز و در زمینه کشف مواد محترقه ۷ درصد کشف وجود داشته است.

موسوی با بیان اینکه دریک سال گذشته در زمینه اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید داخلی بیان کرد:  مبلغ ۶۱ میلیارد و ۱۱۰ میلیون و ۷۰۹ هزار و ۱۹۱ ریال در زمینه کشف کالای قاچاق صورت گرفته است و  تعداد ۳۱۴ خودرو متوقف شده که در این زمینه نیز افزایش ۹۱ درصدی وجود داشته است.

فرمانده نیروی انتظامی گچساران در ادامه با اشاره به کاهش نزاع دسته جمعی در شهرستان گچساران گفت: متاسفانه شهرستان گچساران که چند سال اخیر جز شهرستان‌های اول و دوم در زمینه نزاع‌های دسته جمعی بوده که از سال گذشته تا کنون این نزاع سیر نزولی پیدا کرده است.

موسوی با بیان اینکه در زمینه کاهش نزاع دسته جمعی از سال گذشته تاکنون ۴۸درصد کاهش داشته‌ایم، اذعان کرد: همچنین در  نیمه نخست امسال ۱۰ درصد کاهش نزاع دسته جمعی وجود داشته است.

فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه ۴۴ درصد کاهش آمار تصادفات شهرستان گچساران، است، تصریح کرد: در زمینه آمار متوفیان تصادفات شهرستان گچساران نیز ۱۴ درصد کاهش داشته است.

موسوی با اشاره به توقیف موتور و خودرهای فاقد مدارک و پلاک اذعان کرد: از سال گذشته تا کنون تعداد ۳۰ هزار خودرو و موتور سیکلت فاقد مدارک  و پلاک توقیف شده که در این زمینه نیز  افزایش ۴۰ درصدی داشته است.

وی با اشاره به تماس با سامانه پلیس شهرستان گچساران خاطرنشان کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون تعداد سه هزار و ۷۱۷ تماس با سامانه پلیس صورت گرفته که از این تعداد دو هزار و ۷۶۰ مورد منجر به عملیاتی شده است.

لینک کوتاه:
نظرات
  1. گچساران گفت:

    از. سرقت طلا فروشی چه خبر نزاع خیلی وقته که نشده