ساعت: ۱۵:۰۰ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۶/۰۷/۱۱ شناسه خبر: 33604

طرح یک وعده غذای گرم در مهد کودک‌های گچساران با حضور مسوولان اجرا شد.

آوای جنوب
طرح یک وعده غذای گرم در مهد کودک‌های گچساران با حضور مسوولان اجرا شد.

به گزارش آوای جنوب از گچساران، طرح یک وعده غذای گرم مهدهای کودک روستایی و حاشیه نشین شهرستان گچساران باحضور معاونت اموراجتماعی استان و ریاست اداره بهزیستی شهرستان و تعدادی از کارکنان استانی وشهرستانی بصورت نمادین درمهدکودک آسمان آبی واقع در محله سادات افتتاح شد.

در این آیین سید مهران کشاورز با بیان اینکه شهرستان گچساران دارای ۴۵ مهدکودک شهری و روستایی است، عنوان کرد: از مجموع این تعداد۲۳ مهد کودک روستایی و ۲۲ مهد کودک شهریدر سال تحصیلی به فعالیت خود می‌پردازند.

کشاورز با بیان اینکه مهد کودک از منظر بهزیستی صرفاً مراکز مراقبتی، پرورشی و آموزشی  نیستند، اذعان کرد: مهد کودک‌ها پایگاهی برای کسب مهارت‌های زندگی، جامعه‌پذیر کردن کودکان، ارتقا، توانمندسازی، رشد و تکامل همه جانبه کودکان است.

وی با بیان اینکه مهدکودک‌ها به صورت خصوصی و تحت پوشش اداره بهزیستی اداره می‌شوند، اذعان  کرد: مهد کودک های واقع در سطح شهر همگی در دو شیفت و مهد کودک های روستایی در یک شیفت کار به فعالیت خود می‌پردازند.

رئیس اداره بهزیستی گچساران  با بیان اینکه امسال تعداد یک هزار و ۳۵۰ کودک در مهدها نام‌نویسی کرده‌اند، خاطرنشان کرد: از این تعداد  کودکان ۹۰۴ کودک مشمول طرح یک وعده غذای گرم است.

وی تصریح کرد: در سال گذشته  تعداد ۲۱۷ کودک تحت حمایت بهزیستی و  جز سه دهک‌های پایین جامعه بودند که کمک هزینه مهد از طریق اداره بهزیستی گچساران به مهدها پرداخت شده است.

به گزارش آوای جنوب ، این طرح همه ساله در مهدهای کودک روستایی و مناطق حاشیه نشین شهرستان درطول سال تحصیلی درهر هفته ۵روز اجرا می‌شود.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده