ساعت: ۱۹:۰۱ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۶/۰۵/۲۴ شناسه خبر: 33005

تردیدی نیست که صنعت نفت بیشترین بهره را از دوران پسابرجام تا این زمان داشته است و این مهم حاصل نمی شد جز مدیریت مهندس زنگنه در راس وزارت نفت.

آوای جنوب
مدیرعامل مناطق نفت خیز جنوب در پاسخ به این سوال که نظر شما در خصوص معرفی مهندس زنگنه برای تصدی مجدد در راس وزارت نفت چیست؟ اظهار داشت: تردیدی نیست که صنعت نفت بیشترین بهره را از دوران پسابرجام تا این زمان داشته است و این مهم حاصل نمی شد جز مدیریت مهندس زنگنه در راس وزارت نفت.
مهندس بیژن عالی پور افزود: وزیر نفت در جریان مذاکرات اوپک با وجود مخالفت برخی از اعضا و شرایط ناهموار بازار، با اقتدار تمام ظاهر شده و بهره گیری از شگردهای دیپلماتیک شرایط را کاملا به نفع ایران تغییر داد.
عالی پور افزود: خوشبختانه شاهد هستیم در طول همین مدت علی‌رغم عدم پایبندی طرف مقابل به تعهدات خود، شخص مهندس زنگنه نهایت استفاده را از شرایط پس از تحریم برده و توانست با انعقاد چندین تفاهمنامه و نخستین قرارداد بزرگ نفتی با کنسرسیومی از شرکت های صاحب نام خارجی و داخلی توطئه آمریکایی ها در این زمینه خنثی و سرمایه گذاری در صنعت نفت ایران را عملا اجرایی نماید.
وی یادآور شد: بی تردید منعقد شدن قرار داد با شرکت‌های خارجی به معنای آغاز کار و فعالیت در آینده نزدیک و بهبود در زمینه اشتغال و توسعه کشور خواهد بود.
عالی پور خاطرنشان کرد: بازگشت شگفت انگیز ایران به بازار جهانی نفت که در نتیجه افزایش زودهنگام تولید در شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب رخ داد، قوت قلب وزیر محترم نفت و نمایش اقتدار جمهوری اسلامی ایران در اجلاس اوپک را در پی داشت که همین بازگشت به تولید قبل از تحریم‌ها یک کار بزرگ به شمار می‌رود.
مدیرعامل بزرگترین شرکت تولید کننده نفت کشور با اشاره به شناخت وسیع مهندس زنگنه از نفت، مناطق نفت خیز کشور گفت: وزیر پیشنهادی نفت نگاه ویژه‌ای به شهرهای همجوار تاسیسات صنعت نفت داشته و رای بالای مردم در شهرهای نفتی به دولت بی ارتباط به حضور مداوم و پیگری‌های ایشان در سطح شهرهای نفت خیز نبوده است.
عالی پور تصریح کرد: عملکرد مهندس زنگنه در طول چهار سال گذشته به گونه‌ای بود که مقام معظم رهبری در ابتدای امسال ضمن مروری بر عملکرد دولت، کارهای انجام شده در نفت را موفقیت آمیز دانسته و فرمودند: دربخش نفت پیشرفت داشته‌ایم.
وی ادامه داد: همه می دانیم که اظهارات معظم له با اتکای به گزارش‌های کارشناسانه، دقیق و معتبر بوده و فصل الخطاب است. لذا تردیدی نیست که در شرایط فعلی بهترین گزینه برای ادامه این مسیر شخص مهندس زنگنه است که با رای بالایی انتخاب خواهند شد.
علی مراد کاظمپور

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده