ساعت: ۰۲:۰۵ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۶/۰۵/۱۱ شناسه خبر: 32874

در این نشست چهار دستگاه برتر شهرستان در زمینه صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوقی شهروندان از جمله اداره آموزش و پرورش، سازمان فنی و حرفه‌ای، سازمان صنعت، معدن و تجارت و همچنین از رئیس بیمارستان صنعت نفت گچساران با اهدا لوح تقدیر تجلیل به عمل آمد

آوای جنوب
فرماندار گچساران گفت: مسوولان گچساران یک روز در هفته را به دیدار مردمی اختصاص دهند.

 عبدالرحیم رحیمی امروز در نشست صیانت از حقوق شهروندی که با حضور روسای ادارات در سالن کنفرانس فرمانداری برگزار شد، با تاکید بر اینکه فرهنگ رعایت حقوق شهروندی را باید در خودمان تقویت کنیم، اظهار کرد: ستاد صیانت از حقوق شهروندی در سال ۹۲ از سوی وزارت کشور به فرمانداری‌ها ابلاغ شده است که در ابتدای هر سال دستورالعمل برنامه‌ها به ادارات ابلاغ می‌شود.

http://fgachsaran.kb-p.ir/Portal/picture/?274988/1402

وی با بیان اینکه ستاد صیانت از حقوق شهروندی از ۲ کمیته حفظ حقوق شهروندی و حجاب و عفاف در فرمانداری تشکیل شده است، افزود: برنامه‌های ۹ گانه صیانت از حقوق شهروندی و ۱۰ گانه حجاب و عفاف در دستورالعمل ابلاغی وجود دارد.

http://fgachsaran.kb-p.ir/Portal/picture/?274987/001011141401.jpg

فرماندار گچساران به تشریح اهداف برنامه‌ ستاد صیانت از حقوق شهروندی پرداخت و گفت: گسترش و ترویج فرهنگ حجاب و عفاف به منظور حفظ ارزش‌های اسلامی از طریق دستگاه‌های ذی‌ربط، مقابله با ترویج بی‌بند و باری غربی در ادارات، حفظ کرامت شهروندان و برخورد کریمانه و محبت‌آمیز با مردم، آگاه‌سازی مردم به حقوق و تکالیف شهروندی، پیشگیری از بروز تخلفات اداری و رسیدگی به شکایات مردمی، ایجاد هماهنگی و تنظیم روابط صحیح اداری، توانمندی سازی و تقویت و ارزیابی عملکرد و خدمات اداری در کشور، در راستای تکریم حقوق شهروندی است.

رحیمی در ادامه با بیان اینکه همه ما مسوولان وظیفه داریم در جلب رضایت مردم در جامعه تلاش کنیم، اذعان کرد: مسوولان برنامه‌های راهبردی و عملیاتی را در  زمینه صیانت از حقوق شهروندی رعایت کنند.

بالاترین مقام اجرایی گچساران با اشاره به بخشنامه ستاد صیانت از حقوق شهروندی و ضرورت رعایت مفاد این بخشنامه توسط دستگاه‌های اجرایی تصریح کرد: در برنامه صیانت از حقوق شهروندی به دنبال آن هستیم که کارکنان، مدیران و مردم با حقوق خود آشنا شوند و در مرحله دوم با تکالیف شهروندی نسبت به نظام جمهوری اسلامی و حاکمیت آشنا شوند زیرا هر حقوق شهروندی یک تکلیف شهروندی دارد.

وی با اشاره به خدمات و کارهای انجام شده در دولت یازدهم در همه زمینه‌های فرهنگی،هنری و عمرانی اذعان کرد: در جهت خدمات‌رسانی مطلوب به شهروندان گچسارانی در شهرستان  کارهای فوق‌العاده انجام شده که این تعامل نشان از همدلی و پیگیری‌های مسوولان شهرستان دارد.

رحیمی ضمن تاکید بر ارائه گزارش عملکرد دستگاه‌های اجرایی در زمینه صیانت از حقوق شهروندی به فرمانداری گفت: باید برای پیشرفت شهرستان کار فوق‌العاده انجام شود به نحوی که اگر قرار است در روال عادی اقداماتی با پروسه زمانی بیشتر انجام گردد این کار با تلاش جهادی در زمان کمتری صورت پذیرد.

فرماندار گچساران با بیان این مطلب که شهرستان گچساران با توجه به نفت خیز بودن و اقدامات خوب نماینده شهرستان هنوز به آن اندازه‌ای که لیاقتش را دارد نرسیده است گفت: انتظار می‌رود مسوولان  با تلاشی مضاعف و جذب اعتبارات تخصیص یافته در این راه گام بردارند.
رحیمی از تمدید مدت جذب اعتبارات سال ۹۵ به دستور ریاست محترم جمهوری خبر داد و عنوان کرد: مسوولان از این فرصت برای جذب اعتبارات جذب نشده خود در این مدت استفاده کنند.

فرماندار گچساران ابراز داشت: مسوولان شهرستان در راستای رفع مشکلات مردم و خدمات رسانی بهتر یک روز در هفته را به ملاقات عمومی و دیدار چهره به چهره با مردم اختصاص دهند تا مردم بدون دغدغه و از نزدیک مشکلات خود را گزارش کنند.

وی از حضور نمایندگان فرمانداری به صورت نامحسوس در ادارات خبر داد و افزود: در راستای صیانت از حقوق شهروندی و تکریم ارباب رجوع و همچنین تسریع در روند پیشرفت شهرستان عملکرد ادارات رصد خواهد شد.

فرماندار گچساران خبر داد
تجلیل از ادارات شهروندمحور شهرستان گچساران
فرماندار گچساران گفت: از چهار اداره برتر این شهرستان در حوزه حقوق شهروندی تجلیل شد.

عبدالرحیم رحیمی در نشست ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی که با حضور روسای ادارات در سالن کنفرانس  فرمانداری این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: در حوزه رعایت حقوق شهروندی و عفاف و حجاب ادارات این شهرستان ارزیابی و از ادارات برتر تجلیل می‌شود.

فرماندار گچساران ادامه داد: این ارزیابی دستگاه‌ها و ادارات این شهرستان مربوط به سال ۹۴ است که مورد بررسی قرار گرفته است.

وی با اشاره به اینکه تعداد ۳۵ دستگاه این شهرستان مورد بررسی قرار گرفته عنوان کرد: از این تعداد دو دستگاه که دارای بیش از ۵۰ پرسنل  و دو دستگاه که کمتر از ۵۰ پرسنل دارند در این ارزیابی به عنوان دستگاه برتر انتخاب شده‌اند.

رحیمی با اشاره به ارزیابی‌هایی که در زمینه صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی دستگاه‌ها صورت گرفته، ابراز کرد: این دستگاه‌ها مستند سازی و گزارش عملکرد خود را در این زمینه به صورت مکتوب به فرمانداری گچساران ارائه داده‌اند.

وی با اشاره به عملکرد خوب دیگر دستگاه‌های این شهرستان گفت: برخی از دستگاه‌ها نیز خوب عمل کرده  اما متاسفانه نتوانسته‌اند این عملکرد خود را به صورت مستندسازی به فرمانداری ارائه دهند.

فرماندار گچساران با اشاره به اینکه برای ارزیابی در سال گذشته هنوز برخی  ادارات مستندسازی خود را به فرمانداری ارجاع نداده‌اند، خاطرنشان کرد: این دستگاه‌ها تا تاریخ ۲۵ مردادماه سالجاری فرصت دارند که گزارش عملکرد خود را به صورت مکتوب به فرمانداری این شهرستان ارائه دهند.

وی با بیان اینکه هر دستگاهی یک نفر را به عنوان رابط بین فرمانداری و اداره خود در زمینه صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی قرار دهد، اظهار کرد: کارشناسان و بازرسان در این زمینه مستند ارائه شده را مورد بررسی قرار خواهند داد و امتیاز دهی لازم را بر اساس مستندسازی به آن اداره عطا خواهد شد.

رحیمی در ادامه با اشاره به فرا رسیدن هفته دولت گفت: دستگاه‌ها و ادارات مربوط گزارش عملکرد چهارساله خود را به صورت یک بنر در دید عموم قرار دهند.

در این نشست چهار دستگاه برتر شهرستان در زمینه صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوقی شهروندان از جمله اداره آموزش و پرورش، سازمان فنی و حرفه‌ای، سازمان صنعت، معدن و تجارت و همچنین از رئیس بیمارستان صنعت نفت گچساران با اهدا لوح تقدیر تجلیل به عمل آمد.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده