ساعت: ۱۵:۲۲ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۶/۰۴/۲۴ شناسه خبر: 32555

زارعی در ادامه گفت: یک دل مشغولی و نگرانی دارم که چرا برخی از مسئولین و رسانه‌ها به جای اینکه توجه‌شان به ایجاد آرامش و تعامل و توسعه در سطح استان باشد، متأسفانه رفتار، گفتار و قلم‌هایشان دلسوزانه نیست و سعی دارند همواره فضای جامعه را ملتهب کنند.

آوای جنوب

صبح امروز با حضور غلام‌محمد زارعی نماینده بویراحمد و دنا، فرماندار بویراحمد مدیران‌کل دستگاه‌های مختلف استان، روسای ادارات شهرستان و جمعی از مسئولان جلسه شورای برنامه‌ریزی شهرستان بویراحمد برگزار شد.

زارعی در این نشست اظهار کرد: مسئولین و نمایندگان برای پیشرفت و توسعه استان در توزیع منابع مالی تعامل‌ها بیشتری باید داشته باشند.
نماینده بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی افزود: در نشست شورای برنامه ریزی مواردی از بودجه، دو سوم نفت و تملق دارایی نفتی ارئه شده، که درصد رشدی اعتبارات نسبت به سال گذشته در این زمینه ۴۰ درصد است.

انتقاد تند نماینده بویراحمد و دنا از برخی رسانه ها
وی بیان داشت: در یک نگاه اگر خواهیم به اعتبارات شهرستان بویراحمد توجه شود، دیده می‌شود که نسبت به سال‌های گذشته ۴۰ درصد رشد بودجه را داشته باشیم.نماینده بویراحمد و دنا با بیان اینکه بخشی از این موفقیت‌ها مربوط به مدیران است، اظهار کرد: امروز اگر در کمیته برنامه ریزی بیش از ۴۰ میلیارد تومان توزیع می‌کنیم و در مقایسه با اعتبارات ملی که همچنان سهم خوبی نسبت به سایر شهرستان‌های به بویراحمد و دنا اختصاص داده شده است همه این‌ها مربوط به تلاش مسئولان است.

وی افزود: در صورت تخصیص اعتبارات از محل توازن، ماده ۱۸۰ و ارتقای شاخص‌های و اعتبارات ورزش رقم اعتبارات شهرستان بویراحمد بیشتر می‌شود.

انتقاد تند نماینده بویراحمد و دنا از برخی رسانه ها
زارعی در ادامه گفت: یک دل مشغولی و نگرانی دارم که چرا برخی از مسئولین و رسانه‌ها به جای اینکه توجه‌شان به ایجاد آرامش و تعامل و توسعه در سطح استان باشد، متأسفانه رفتار، گفتار و قلم‌هایشان دلسوزانه نیست و سعی دارند همواره فضای جامعه را ملتهب کنند.وی افزود: این التهاب چه دردی را می‌تواند درمان و دوا کند، بزرگی انسان‌ها با افکار سیاسی و تخریبی شکل نمی‌گیرد، معتقدم با افکار دینی که مطابق با مبانی دین و قرآن و اسلام گره مشکلات باز می‌شود و در همه کار باید اخلاق را ملاک و معیار قرار دهیم.

این نماینده مجلس افزود: چرا به این موضوع توجه نمی‌کنیم و فکر می‌کنیم اگر موضوعی را در جامعه مطرح کردیم و شعله‌های آتش اختلافات در بین مردم گسترش پیدا کرد، فکر می‌کنیم که برنده و پیروز هستیم. نه پیروز نیستیم و این حقیقت و موضوع مثل آفتاب است، بلاخره ابر کنار خواهد رفت و آفتاب چهره خود را نشان خواهد داد.

وی گفت: به خودمان بیایم و تا کی فضای این چنینی ادامه پیدا کند و نگرانی برای مردم ایجاد شود.

زارعی افزود: در طول پنج سال نمایندگی خود، به لطف خدا می‌توانم ادعا کنم که در همه زمینه‌ها و محورهای کاری به لطف خدا و پیگیری‌های انجام شده در همه حوزه‌ها توفیقات خوبی در شهرستان بویراحمد و شهرستان‌های دیگر ایجاد شده است.

انتقاد تند نماینده بویراحمد و دنا از برخی رسانه ها
نماینده شهرستان‌های بویراحمد و دنا گفت: در همه مصاحبه‌هایم سعی می‌کنم بگویم استان، نه شهرستان بویراحمد. چون اعتقاد دارم که استان ما به عنوان یک مجموعه‌ای از همگرایی‌های مذهبی و اجتماعی و روانی و روحی است، و هیچ نقطه‌ی جدایی وجود ندارد. این استان را یکپارچه می‌بینیم. خدا شاهد می‌دانم وقتی یک پیشرفت در آبادانی دیشموک می‌بینم قلبم شاد می‌شود. در منطقه گچساران به وجود می‌اید خوشحال می‌شوم همچون خوشحالی که در شهرستان بویراحمد به وجود می‌اید. نباید اینقدر به شکلی رفتار کنیم و فکر کنیم که این رفتار موجب محبوبیت ما در جامعه شود، این محبوبیتی که با عوام فریبی جامعه باشد، پایدار نیست و جایگاهی ندارد.زارعی افزود: خواهشمندم از رسانه‌ها که وقتی چیزی در سطح شهرستان می‌بینید قبل از بازتاب آن، و اینکه فضای جامعه را نگران کند، سوال بپرسید. و به حقیقت برسید. قرآن می‌فرماید وقتی مبحثی را می‌شنوید آن مبحث را بررسی کنید و ببینید دلیل آن چیست. بنده در شبانه روز در خدمت مردم هستم و سعی می‌کنم که این تلاش شبانه روز را تعدیل نکنیم و می‌توانیم پاسخگو باشیم. گلایه مندم که ده‌ها کار در شهرستان بویراحمد و دنا انجام می‌شود و کمترین بازتاب در رسانه‌ها را دارد ولی وقتی یک موضوع کوچکی در شهرستان دیگر استان مطرح می‌شود مثل یک بمبی پر قدرت در فضای مجازی در رسانه‌ها منفجر شده و همه مردم را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

وی افزود: نمی‌دانم این تفاوت را چطور توجیه کنم و هنوز برایم روشن نیست ولی ابعادش را می‌دانم در هفته گذشته با رسانه‌ها مصاحبه کردم و گفتم این اقدامات صورت گرفته و در رسانه‌ها منتشر شد ولی یک نفر نپرسید خوب است یا بد.

انتقاد تند نماینده بویراحمد و دنا از برخی رسانه ها
این نماینده مجلس با اشاره به تخریب برخی از گروه‌ها، افزود: گروهی هر روز خود را با تخریب شروع می‌کنند، و فضای جامعه تحت تاثیر این فضا قرار می‌گیرد و گلایه‌مندی‌ها و نگرانی‌ها و را از بالا‌ترین شخصیت این استان تا پایین‌ترین شخصیت استان می‌رساند. امیدوارم این حرف‌ها مغرضانه نباشد و نگرانی برای مردم ایجاد نشود.زارعی گفت: من اعلام می‌کنیم خادم این مردم هستم. برای بنده آن چیزی ناراحت کننده است که در گوشه‌ای کاری انجام نگیرد و مردم را ناراحت کند. مسایل سیاسی برایم مهم نیست هدفم خدمت است.

وی افزود: در ابعاد مختلف فارغ از کمیته برنامه ریزی در حوزه اعتبارات ملی اقدامات خوبی صورت گرفته است.

زارعی با بیان اینکه قطعاً همه کارها برای مردم است، آرامش، پیشرفت، سربلندی، عزت برای مردم است. من سرباز این مردم و خادم مردم هستم. و خوشحالم در این نظام زندگی می‌کنم و ناراحتی و نگرانی من مردم این شهر و کشور است. این ناراحت کننده است برای من که در گوشه‌ای کاری انجام نداد‌ه‌ام یا انجام نگرفته است.

نماینده بویراحمد و دنا تصریح کرد: باعث نگرانی من است که احساس کنم در یک گوشه‌ای کاری را انجام نداد‌ه‌ام یا در جایی کوتاهی کردم که مردم ناراحت شوند، نه به خاطر مسایل سیاسی، تنها به خاطر آن نقش سربازیم این را عرض می‌کنم. مسایل سیاسی برای من مهم نیست، هیچ کاره هم نباشم مهم نیست باز افتخار می‌کنم که در این نظام دارم به مردم خدمت می‌کنم. حرف من سیاسی نیست حرف من نگرانی مردم است. که بی‌جهت برای مردم نگرانی ایجاد کنیم و این مردمی که در همه صحنه‌ها پیش‌رو هستند و فعال هستند، گلایه‌مند شوند. وقتی در این شهرستان در شورای برنامه ریزی رشد ۴۰درصد اعتبارات را داریم، این یعنی به مردم توجه می‌شود.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده