ساعت: ۱۲:۰۷ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۶/۰۳/۴ شناسه خبر: 31553

بررسی آخرین مراحل اجرایی طرح های مرتبط با تولید نفت در گچساران در بازدید بیژن عالی‌پور مدیرعامل مناطق نفتخیزجنوب

آوای جنوب

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب ضمن بازدید از پروژه های مرتبط با تولید در حوزه عملیات شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران از نزدیک در جریان پیشرفت کار این پروژه ها قرار گرفت .

بر اساس این گزارش، بررسی پیشرفت کار و مشاهده آخرین مراحل اجرایی پروژه مقاوم سازی و نوسازی بخشی از خط لوله ۴۸ اینچ صادراتی نفت خام، بخش نخست این بازدید بود .

مهندس بیژن عالی پور در این رابطه گفت: طی این پروژه ۱۵ کیلومتر از خط لوله که در مناطق کوهستانی و صعب العبور قرار داشت، تعویض و نوسازی و مابقی خط تا گوره مقاوم سازی شده که هم اکنون در آخرین مرحله پیش از راه اندازی قرار دارد .

مهندس عالی پور مقاوم سازی این خط لوله را در راستای افزایش پایداری تولید و افزایش ظرفیت انتقال نفت خام مهم قلمداد نمود .

در ادامه این بازدید مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب در جریان تکمیل و مراحل نهایی پروژه احداث نمک‌زدایی گچساران ۳ قرار گرفت .

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیزجنوب در این رابطه تصریح کرد: پروژه نمکزدایی گچساران ۳ یکی از طرح های مهم و کلیدی مناطق نفتخیزجنوب در محدوده گچساران است که به زودی افتتاح و به بهره برداری می رسد .

وی توضیح داد: این نمکزدایی با ظرفیت ۱۱۰ هزار بشکه در روز قادر است علاوه بر افزایش کیفیت نفت نمکی این میدان، امکان پایداری و افزایش تولید را نیز فراهم نماید .

مهندس عالی پور و هیات همراه در بخشی از این بازدید در نشستی با حضور مدیران شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران ضمن جمع بندی مشاهدات،برای گره گشایی از برخی مشکلات فراروی راه اندازی این پروژه ها به هم اندیشی پرداختند .

در این بازدید، مدیران تولید و مهندسی و ساختمان مناطق نفتخیز جنوب و مجریان طرح ها نیز حضور داشتند

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده