ساعت: ۰۴:۳۷ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۶/۰۲/۳۰ شناسه خبر: 31471

محسن دلاویز مشاور وزیر نفت در اهواز از، افزایش ۲۰ درصدی نیروهای ارکان ثالث وزارت نفت در آینده نزدیک خبر داد.

وی در نشست صمیمی با کارکنان شرکت های ملی مناطق نفتخیز جنوب و ملی حفاری ایران داشت، گفت: در حال حاضر کمیته ای در حال بررسی طرح افزایش حقوق نیروهای ارکان ثالث در کنار طرح ویژه افزایش حقوق و مزایای کارکنان قراردادی صنعت نفت، است.

وی، همچنین از ابلاغ آیین نامه اجرایی تعدیل مدرک کارکنان نفت تا ۲ هفته آینده توسط وزیر نفت خبر داد و گفت:با ابلاغ آیین نامه بلافاصله تعدیل مدرک کارکنان انجام می شود.

دکتر دلاویز، در ادامه با اشاره به اینکه وزارت نفت برای جذب نیرو تابع مقررات استخدامی کشور است، گفت: مجوز استخدام ۲ هزار و ۵۰۰ نفر نیرو پس از ماه ها رایزنی با درایت وزیر نفت دریافت شد.

مشاور وزیر نفت در امور اجتماعی و منابع انسانی، ادامه داد: همچنین طی دو سال گذشته۳۵۰ نفر از دانشجویان دانشگاه نفت جذب بدنه صنعت نفت شده اند.
وی، در ادامه به خدمات وزارت نفت در حوزه اجتماعی اشاره کرد و گفت: طی ۴ سال گذشته۳ هزار ۵۵۰ پروژه عام المنفعه با اولویت مناطق نفتخیز جنوب و با هزینه ای بالغ بر ۱۳ هزار ۷۶۹ میلیارد اجرایی شده اند.

محسن دلاویز، با اشاره به اینکه این پروژه ها شامل پروژه های آموزشی، درمانی، ورزشی و جاده سازی بوده است، گفت: همچنین ۵۳۲ پروژه دیگر با هز ینه ای معادل ۲ هزار ۸۶۵ میلیارد ریال نیز در دست اجرا قرار دارد.

وی، افزایش تولید نفت در پسابرجام، افزایش صادرات و بازپس گیری بازارهای از دست رفته، افتتاح ۱۱ فاز پارس جنوبی، عقد ۱۷ قرارداد ازدیاد برداشت میدان های نفتی، و… را از مهمترین اقدامات وزارت نفت طی چهار سال اخیر عنوان کرد.

همچنین مدیر منابع انسانی شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب در ابتدای این نشست، از تشکیل ۶ کمیته برای بررسی مسایل نیروی انسانی خبر داد و گفت: از جمله این کمیته ها می توان به کمیته های بررسی شرایط شغلی و معیشتی نیروهای قراردادی و پیمانکاری اشاره کرد.

ابراهیم منصور نژاد، ادامه داد: وزارت نفت در چهار سال اخیر، با توجه به شرایطی که وجود داشت مجبور شد تولید و صادرات نفت را در اولویت قرار دهد بنابراین رسیدگی به مسایل کارکنان به تاخیر افتاد.

وی، گفت: طی این مدت تلاش نمودیم تا حد امکان چالش های منابع انسانی را برطرف نماییم .

منصورنژاد در پایان گفت: خوشحالیم که امروز توانستیم با تلاش کلیه متخصصان شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب، علاوه بر دستیابی به سقف تولید، آن را پایدار نیز نگهداریم و امیدواریم در ماه های آینده مسایل نیروی انسانی نیز تا حد امکان برطرف شود.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده