آوای جنوب

دیدار آیت الله رئیسی با نخبگان کهگیلویه و بویراحمدی/رئیسی: در عرصه عدالت ناامید و خسته نمی شویم+ تصاویر

آوای جنوب 

صبح امروز آیت الله رئیسی با نخبگان کهگیلویه و بویراحمد دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش آوای جنوب آیت الله رئیسی در این دیدار گفت: کارخانه قند در مرکز استان یک‌واحد ارزشمند و تولیدی است باید همت ها بر رفع موانع تولیدی در این واحد تولیدی باشد.

ریاست قوه قضاییه با بیان اینکه این کارخانه می تواند سبب اشتغال زایی فراوان شود، گفت: رهبری معظم انقلاب در سال های گذشته فرمودند فقر فساد و تبعیض را ریشه کن کرد زیرا زیبنده نظام اسلامی نیست، پس رفع تبعیض و فساد از برنامه ها قوه قضایی است و در راس آن اجرای عدالت است.

وی با اشاره به اینکه در گام دوم انقلاب به اجرای عدالت تاکید شده است، گفت، پرچم امام راحل در ابتدا عدالت گری بوده است، هر شخص بنام حاکمیت در نظام اسلامی خدمت می کند باید با تلاش خود سعی در تحقق عدالت داشته باشد و درصدد دور کردن مفاسد و تبعیض ها باشد.

این مقام قضایی با بیان اینکه رفع تبعیض ها سبب امیدواری و مشارکت مردم، می شود، گفت: اعلام حرکت مومنانه توسط رهبر انقلاب سبب ترویج روحیه همدلی و مواسات شد.

وی با بیان سازمان اداری باید کارآمدتر شود، گفت: با افزایش کارآمدی ها مردم امیدوار می شود و دشمن دچار یاس می شود، از طرفی امروز دشمنان از اقتدار دفاعی ناامید شدند.

آیت الله رئیسی با اشاره به اینکه دستگاه قضایی با توصیه به مسئولان جهت حل مشکلات و رفع موانع تولید، به دنبال امیدآفرینی در کشور باشد، گفت: در عرصه عدالت نا امید و خسته نخواهیم شد باید در استان با روحیه بسیجی خدمت و تلاش کرد.

وی در نشست شورای نخبگان و اقشار گفت: این ظرفیتی که در استان وجود دارد به برکت علما و نخبگان و نتیجه در کارنامه قریب به ۲ هزار شهید است که این نشان از خودسازی و ظرفیتی است که خداوند به جوان‌های استان داده و این ظرفیت در پرتوی دین و جوانان دینی ایجاد شده است.

رئیس دستگاه قضا با اشاره به اینکه با مدیریت جهادی می توان گره از مشکلات مردم در استان باز کرد بیان کرد: هر چه از خصوصیات این استان تعریف کنیم همه مسئولیت ایجاد می کند.

آیت الله رئیسی عنوان کرد: در جایی که آب و خاک مساعد دارد صحبت از بیکاری درست ندیدین نعمت‌های خدا است و در ادامه افزود: نخبگان مسئولین مضاعفی دارد.

وی با تاکید بر اینکه فرزندان این استان در سطح کشور حرف برای گفتن دارند گفت: در رابطه با تخلفات و مفاسد اجتماعی و اقتصادی و فرهنگی باید برخورد شود، این آخرین راهکار است و اولین راهکار ایجاد ساز و کاری است که جرم تولید نشود .

او همچنین با اشاره به اینکه عدالت اجتماعی و اقتصادی می‌تواند اسیب‌های اجتماعی و اقتصادی را کاهش دهد، افزود: باید کاری کرد که شاهد کاهش ناهنجاری و اسیب‌های اجتماعی باشیم تا تبدیل به جرم نشود و نخبگان باید تلاش کنند اسیب‌های اجتماعی و اقتصادی کاهش یابد .

آیت الله رئیسی اذعان داشت :آنچه در جامعه از فساد و تبعیض می بینیم محصول دور شدن از عدالت است.

رئیس دستگاه قضا گفت: رهبری فرمودند باید فقر فساد و تبعیض ریشه کن شود که همه زیبنده نظام اسلامی نیست و مبارزه با این موارد سر لوحه قرار گیرد و که با ایجاد عدالت می شود فساد را ریشه‌کن کرد.

وی با بیان اینکه خارج شدن از اعتدال یعنی تبعیض گفت: در گام دوم انقلاب به اجرای عدالت اشاره شده و آنچه رهبری در مورد حضرت امام فرمودند اجرای عدالت است گام هایی خوبی برداشته شده است اما کافی نیست و هر کسی به عنوان حاکمیت در جامعه اسلامی خدمت می‌کند باید برای تحقق عدالت تلاش کند که این کار موجب اعتماد مردم و افزایش سرمایه اجتماعی می‌شود و مشارکت مردم تضمین می‌شود و موجب امیدواری آنها می‌شود.

آنچه باید دنبال کرد سازمان اداری باید کارآمد شود و هر چه کارآمدتر شود اجرای عدالت در میدان بیشتر می‌شود و مردم بیشتر امیدوار و دشمن دچار یاس و ناامیدی می شود.انچه دشمن را ناامید می کند اقتدار در حوزه دفاعی و افزون شدن تولید است.

رئیس دستگاه قضا تاکید کرد: کاری که در خصوص واکسن کرونا در کشور انجام شد از یک موشک در بخش نظامی اثرش برای امیدوار کردن مردم کمتر نیست و شاید بیشتر باشد.

وی همچنین گفت: مسئولان در حوزه قضایی موظف به دنبال کردن اهداف قضایی هستند و باید خستگی ناپذیر کار را دنبال کنند تا به نتیجه برسد، لذا به نخبگان میگویم با یک دنیا امید و امید به رهبری، آینده برای ملت ایران بزرگ و روشن است

با دیگران به اشتراک بگذارید
  • khamenei
  • hashemirafsanjani
  • president